Evinizde yer açın

Yaşam alanlarında, depolama sorunlarınıza çözüm getirecek, alan kazandıracak düzenleme fikirlerine ne zaman ihtiyaç duyacağınız belli olmaz, notlarınızı alın!

Tuna Ev.

Kitapları sergileyin Destek rafları, konsollar ve panolar bir kitaplığı duvardan duvara, yerden tavana kadar genişletmenizi sağlayabilir. Boydan boya düzenlediğiniz kitaplığınızın çekmeceli bölümleri olursa kitapların yanı sıra bu bölümlerde başka eşyalarınızı da depolayabilirsiniz. Kitaplığınız ayaksız ve kapaksız olursa gereksiz yer israfı da yapmamış olursunuz. Eğer illa ki kapaklı olsun istiyorsanız sürgülü kapaklı modelleri tercih edebilirsiniz. Alanınız darsa raf ünitelerini kullanabilirsiniz.

Misafirler için
Oturma odanızda misafirlerinizi ağırlayacağınız bir yatak size büyük kolaylık sağlayacaktır. Bunun için altı depolamalı bir kanepeyi tercih edebilirsiniz. Buradaki sistem hem yatak hem de altı depolamalı bir kanepe, üstelik duvar ünitesine de rahatlıkla entegre olabiliyor. Yatak bölümünü kapatıp kanepeye dönüştürdüğünüzde raflı bir duvar ünitesi haline dönüşüyor, açıldığında ise iki kişilik bir yatak ve altında bir raf oluşturuyor.
Clei.

Hareketli çözümler Çocuk odasını en verimli şekilde kullanmanın anahtarı ranzalardan geçiyor. Tek çocuğunuz varsa ranzanın altını oyun alanı olarak değerlendirebilirsiniz.
Ikea.


Kalan alanları değerlendirin
Köşe kanepenizi yerleştirdiğinizde L kısmının geldiği yan alan genelikle atıl kalır. Bu alanı raf sistemli bir kitaplık ile değerlendirebilir; kitap, CD ve aksesuarlarınızı bu alanda toplayabilirsiniz.
Kanyon köşe kanepe, Enza Home.

Boşlukları değerlendirin Kapının yakınındaki bir saklama alanı oldukça konforludur, burayı sürgülü bir kapı ile kapatarak ayakkabılarınız ve montlarınız için küçük ve şık bir alan oluşturabilirsiniz. Yaptıracağınız raf ve askı sistemleri ise geniş ve ekstra bir depolama alanına da sahip olmanızı sağlar.

Küçük banyolar için Küçük banyolar için bir lavabo dolabı işinizi kolaylaştıracak. Misafir banyonuzda ya da çocuğunuzun banyosunda rahatlıkla kullanabilirsiniz. İnce uzun bir raf ünitesi de bu alanlar için kullanışlı bir çözüm olabilir.
Koçtaş.


Bazalı yatak Bazalı yatak çerçevesi çok büyük bir depolama alanı sağlar. Bu alanda mevsimlik eşyalarınızı saklayabilirsiniz, yazın kışlık montlarınızı ve battaniyelerinizi, kışın da yazlık elbiselerinizi.
Pino yatak, Kelebek.

Raf sistemleri Yatak odanızda bir alana raf/çekmece sistemleri yaptırıp bu alana kıyafetlerinizi yerleştirebilirsiniz. Bir perde ile önünü kapattığınızda ortalıkta dağınıklık kalmayacak.
Ikea.
Boydan boya kapaklar Kapakların arkasına her şeyi saklayabilirsiniz. Sürgü kapaklar ile merdiven altı, çatı eğimi ve büyük nişleri dolap haline dönüştürebilirsiniz. İçerisine raflar yerleştirerek bu alanları istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Hatta burayı bir kitaplık haline bile dönüştürmeniz mümkün.
Cabinet.