Evin ruh hali hangisi?

0

Dekorasyon dünyasından isimler, evlerinde baharı nasıl yaşadıklarını anlatıyor. Hazırladıkları moodboard’lardaki renk, desen ve stil önerileri size de ipuçu verebilir.

ÖYKÜ THURSTON&BAŞAK ONAY- BORNN ENAMELWARE
Doğaya yakın çizgi

“Bizim için bahar güzel havaların gelmesiyle kendimizi dışarıya atmak anlamına geliyor ki kendini doğaya bırakmak ve piknik yapmak mevsimin en önemli işi adeta. Piknik yaparken kullanabileceğimiz, renkleriyle sofralarımızı güzelleştiren ve artık nostaljik görünümünün yanı sıra modern dekorasyonu tamamlayan emayeler, bahar sofralarında karşılaştığımız detaylardan. Ahşabın ve seramiğin emayelerle kusursuz bir birliktelik içine girdiği bahar sofralarını balkonunuzda, bahçenizde veya evinizin bir köşesindeki tepsinizde yanınızdan eksik etmeyin.”

SİNEM ÖZKAL-DEKORLUK
Evde yenilenme zamanı

“Baharla birlikte tabiatın bir parçası olan bizler de yenilenme arayışı içine giriyoruz. Baharın pastel tonlarını ve güneş parıltısını yansıtan renklerin evime huzur ve mutluluk kattığını düşünüyorum ki koyu renklerle kullandığım kırlentler baharda pastel lekelere dönüşüyor. Aile yadigarı vintage objelerim, anneannemin evinden bugüne taşıdığım dantel sevgim, bahar çiçekleriyle süslenmiş aile sofraları ve kokulu mumlar baharın vazgeçilmezlerinden.”

ELİF OSMANOĞLU-LA DÉCO DES PETITS
Romantik dokunuşlar

“Elma çiçeği pembesi, eflatun ve su yeşilinden yola çıkarak ilkbahar için evimde pastel bir renk paleti oluşturdum. Saf pamuklu kumaşlar ve vual kotonlarla baharın güneşli ama serin olan günlerini hissettirecek ferahlıkta bir atmosferi evinizde de oluşturabileceğinizi unutmayın. Mekana dokunmayı sevdiğim için evimde doğaya ait unsurları dekoratif obje olarak yorumladığım aksesuarlarla kullanıyorum. Siz de ilkbaharı iç mekana taşımanın yaratıcı ve eğlenceli yönünü keşfedin.”

HAZIRLAYAN SELMİN ÜNVER ESER FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.