Evin atıl duvarları işlev kazanıyor

Giriş kapısının yanı, salonda şekilsiz pencere duvarı ya da koridorda boş görünen köşeler… Pratik çözümlerle, 150 cm’DEN KISA DUVARLAR da işlev kazanabilir.

BALKON YANI, OKUMA ALANI

Salon balkonunun yanındaki dar duvar kapı açık durduğunda pek göze batmasa da kışın kapalıyken boş görünebilir. Bu alanı değerlendirmenin pratik ve kolay uygulanabilir çözümü; dekoratif puflar ve raflarla poster, çerçeve ve tablolarınıza bir sergi, hem de bir okuma köşesi planlamak… Fazla zahmet gerektirmeyen bu çözüm için, duvar ölçüsüne uygun bir oturma birimi ve resim/fotoğraf rafları yeterli.

Peki bu çözüm ne sağlar?

 1. Bol resim ve aralara serpiştirilen dekoratif objeler boş duvarı hızlıca bir galeri havasına sokar. Üstelik her çerçeveyi ayrı ayrı asmak zorunda da kalmazsınız.
 2. Hem zaman, hem de bütçe yüzünden uygun olan bu proje için sadece bir öğleden sonrası yeterli.
 3. Dekorasyonunuzu yenilediğinizde fotoğraf ve tabloları değiştirerek sezona kolayca adapte edebilirsiniz.
 4. Bu tasarımı çocuk odasında veya antredeki atıl duvara uygularsanız, okumaları gereken kitaplara hızlıca erişim sağlarlar.
 5. Mutfakta baharat kavanozları, oturma odasında oyuncak ya da anı koleksiyonu veya müzik albümleri gibi diğer şeyleri de sergilemek için ideal bir çözüm.
 6. Rafı dilediğiniz renge boyayarak da kullanabilirsiniz. Keyifli bir hafta sonu projesine de imza atarsınız.

Bomma puf, etnik motifli yastıklar, püsküllü yastıklar, Mudo Concept. Peluş koyun kapı ağırlığı, saksıda orkide, Porland. Interior kırmızılı poster, Cihangir Mobilyacısı. Ahşap çerçeveli panolar, Scenery Van Gogh defter, renkli defterler, Bonvagon. Kupa, Linens. İskandinav halı My Home Halı.

TAKILAR HEP DÜZENLİ

Yatak odasında veya koridorun odalara yakın olan kısmında iki kapı arasında kalan atıl duvarı nasıl organize edeceğinizi bilemiyorsanız, 100 cm’den kısa çekmeceli bir dolap yerleştirip üstüne takı askılığına dönüştürdüğünüz resim raflarını asarak kullanışlı bir köşe yaratabilirsiniz:

 • Resim raflarının üst kenarlarını en az 10 cm olarak işaretleyin.
 • İşaretlediğiniz her noktayı ince uçlu bir matkapla hafifçe delin.
 • Deldiğiniz deliklere kancaları vidalayın.
 • Rafları ters çevirin ve bu şekilde asın

Peki bu çözüm ne sağlar?

 1. Ters çevirerek astığınız rafların üst kısmında biblo, çerçeve ve vazo gibi dekoratif objelerinizi sergiler, dilerseniz kitaplarınızı koyabilirsiniz.
 2. Yatak odasında böyle bir köşe oluşturmaya yeriniz yoksa bu alana makyaj ve bakım malzemelerinizi yerleştirebilirsiniz.
 3. Çekmeceli dolap nevresim takımları, örtüler veya sofra tekstilleri için ekstra depolama alanı sağlar.

Cienega çekmeceli dolap, Mudo Concept. Abajur, çerçeve, English Home. Orkide, Porland. Rose vazo, Linens. Ayna, dekoratif kart seti, ojeler, kalp kolye, incili kolye, madalyon kolye, halka küpe, püsküllü küpe, makyaj fırçaları, peeling ve şampuan, Miniso. İşlemeli makyaj çantası, renkli boncuklu kolyeler, çiçekli kolye, ponponlu küpeler, tahta ve altın bilezik seti, mavi bileklik seti, pembe anahtarlık, Accessorize. Meyvelerin Gücü serisi yüz temizleme jeli, tonik ve yıkama suyu, Flormar.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL FOTOĞRAFLAR PTS/AHMET GÜL YAPIM ASİSTANI İBRAHİM GEZER.