Evimizi ısıtan stiller

Bellamy ikili deri kanepe ve koltuklar,
büfe ve aksesuarlar, Kiosk Flamant.

İlhamını doğadan alan doku, renk, desen, malzeme ve bunların bir araya geldiği stillere daha yakın hissediyoruz  kendimizi bu mevsimde. Ham ahşaplar, yumuşak ekoseler, zarif kadifeler ve cazibeli deriler yalın formlar ile birleşerek  kendinden emin, stil sahibi mekanlar yaratıyor.

Masif ahşaptan üretilen mobilyaları eskitme parçalar, deri oturma elemanları ve yumuşak tekstillerle kullanarak dağ evi havasını yakalayın.


Ağaç mumluk: 69,90 TL., Debenhams.

Renkli ve karmaşık girift desenli yün kilim, Orient Halı.

Deri puf/tabure, MaxxDepo.

Globetrekker sandıklı deri orta sehpa, Mudo Concept.

 ~

Ahşap dokusunu duvarda da
kullanabilirsiniz, IPC Media.

Geleneksel yöntemlerle dokunmuş tekstilleri, Country stiline ait ürünleri ve kalın ekose kumaşlarla döşenmiş koltukları tercih edebilirsiniz.

Ekose desenli döşemelik kumaşlar, Zoffany.

 

Paularo tekli koltuk: 4.382 TL., Kiosk Flamant.

Oslo, deri köşe koltuk takımı: 10.450 TL.,
Mudo Concept.

Ferum orta sehpa: 1.250 TL., Mudo Concept.

Bailey ikili deri kanepe: 6.904 TL., Kiosk Flamant.

~

Menekşe rengi duvar boyası,

Marshall Colour Future 2013.


Isınmak için soba kullanıyorsanız baca duvarının içine aynı ebatta bir niş açın ve sobayı oraya yerleştirin. Şömine ya da sobanızın yanıbaşında odunları ahşap meyve sandıklarında tutun.

Evinizde kendinize şımarmak için izin verin. Bu sizi daha rahat ve mutlu hissettirir.
Bu yüzden yaşam alanlarınızı konforlu, rahat ve sıcak tutun ve bu sıcaklığı her yere taşıyın.

Oturma odanızı kış için nasıl daha sıcak hale getirebilirsiniz?
Sonbaharın gelip kışın kapıda olduğunu hissettiğiniz zaman, günlerin kısalması ve havaların soğuması ile birlikte eviniz gözünüze karanlık ve soğuk görünmeye başlayabilir. Birçok insan genellikle karanlık gece ve soğuk akşamların neden olduğu mevsimsel depresyonlar yaşar. Mevsim değişikliklerine uyum sağlamak amacıyla dekorasyonunuzu değiştirerek kış depresyonlarının üstesinden gelebilirsiniz. Örneğin ana yaşam alanınızı daha sıcak hale getirebilir, böylelikle serin ve soğuk havaları, sıcak evinizin keyfini çıkartmak için dört gözle bekleyebilirsiniz. Ne dersiniz? Bu konuda kafanızda bir kıvılcım yandı mı? Size küçük bir ihtiyaç listesi verelim hemen: • El örgüsü battaniye veya kalın örtüler • Kırlentler • Çok miktarda mum ve şamdan…

Yönlendirmeler:
1. Kalın örtülerinizi çıkartın. Kışla ilgili en güzel şeylerden biri örtünüp ısınmaktır. Bu rahatlık ve sıcaklığı yaşamak için yatak odanıza gitmenize gerek yok. Kırmızı, koyu kahve veya altın rengi gibi sıcak renklerde örgü örtüler ya da şallar çıkartıp sandalyenizin, koltuklarınızın arkalarında hazır tutun. Böylelikle, koltuğunuza uzanıp televizyon izlerken ya da elinize bir kitap alıp örtünüze sarınırken sıcak durabilirsiniz.
2. Kahve masanıza örtü serin. Üzerine cam tabaklara mumlar yerleştirerek rastgele ya da ortaya sıra halinde masanızın üzerine koyun. Yaprak çelenklerden kısa parçalar keserek her bir mumun dibine yerleştirin. Isınacak bir şömineniz olmasa bile bu sıcak, parlak süslemeleri yakarak alevlerin oluşturduğu atmosferin tadını çıkarabilirsiniz. 
3. Koltuklara fazladan birkaç yastık atın. Yeteri kadar pofuduk yastık da olsa fazladan birkaç tane daha sonbahar renklerinde koymak, gece olduğunda odanın daha aydınlık görünmesini sağlar. Bunun dışında kışın tadını çıkararak geç saatlere kadar oturduğunuz akşamlarda ayağınızın ve başınızın altında fazladan bir yastığa ihtiyacınız olabilir.
4. Boş duvarları kaplayın. Çok sevdiğiniz bir örtünüz veya özellikle çok güzel olan bir örgü battaniyeniz varsa boş olan bir duvarınıza onları asmayı düşünebilirsiniz. Yazın boş duvarlar veya neredeyse boş olan duvarlar evin daha aydınlık, ferah ve geniş görünmesini sağlar. Ancak kış aylarında bu durum evinizi fazla boş gösterebilir. Güzel bir kış dekorasyonuyla odayı daha samimi bir hale getirebilirsiniz.
5. Kıvrılıp yatın. Şimdi oturma odanız kışa hazır olduğuna göre, mumları yakma, çayınızı hazırlama ve kestaneleri fırına atma vakti. TV’de güzel bir film ya da sürükleyici bir kitabı da unutmayın! 

Evde rahat bir güne hazırlanın
Hiç bitmeyecek bir yapılması gerekenler listesi oluşturur ve mütemadiyen bunları gerçekleştirmeye çalışırız. Oysa arada durmalı, tempomuzu yavaşlatmalıyız. Size bunu hatırlatacak detayları evinizden eksik etmeyin. Ev konforunu nasıl artıracağınız konusunda yardım gerekiyorsa da doğru sayfadasınız demektir.
~Gri sarı ve mavinin koyu tonlarını ahşabın daha yoğun ve sıcak olduğu ceviz ve fındık ağacından yapılmış retro mobilyalarla kombinleyebilirsiniz. IPC Media.

 
Renkleri kullanarak sıcaklık katın!
Moru turuncu ile karıştırın. Mor rengin siyah üzüm, mürdüm eriği ve menekşe tonlarını deneyin.

Griye yağ yeşili ile sıcaklık katın. Grinin üç tonu, çelik, gümüş ve taşı bir arada kullanın.

Çikolata kahvesini kiraz çiçeği rengi ile kombinleyin. Kahvenin 3 tonunu deneyin: Espresso, fındık kabuğu ve yumuşak ceviz…

Duvarlarınız için farklı fon renkleri uygulayın.

Quatsi, Filli Boya Coloration.
Bronte yastık: 180 TL.,
Beymen Home.

 

Knot puf: 350 TL., 
Habitat.

Kadife kolçaklı sandalye: 425 TL., Sandalyeci

Vintage masif sehpa+puf: 671,04 TL., www.altincicadde.com.

Kadif döşemelikli sandalye: 350 TL., Sandalyeci.

~

Pergo

Ruhunuza da iyi gelir!
Kötü havalar size kendinizi daha mı kötü hissettiriyor. Öyleyse şöminede ya da kuzine sobada hafif bir ateş yakın, yumuşak yastıklar içine gömülün, kalın bir çift çorap giyin, ekoseli battaniyenize sarının ve yaklaşan yılbaşı için alışveriş listelerinizi yapın. Tüm bunlar ruhunuza iyi gelir, onu şarj eder ve evinizin sıcaklık katsayısını artırır.


Aradan temponuzu yavaşlatın. evinizde rahatlığı ve keyfi nasıl artıracağınızı öğrenin. Detaylara yer açın…

Sıcacık bir kış için alışveri listenize Scotch bir battaniye eklemeyi unutmayın. Yataş.

Vertical naturel koltuk: 795 TL., Mudo Concept.

Fur ayaklı tabure: 295 TL., Mudo Concept.

Kürk battaniye:
349,95TL.,
Mark&Spencer.  

~

Montana yemek grubu, Tepe Home.


Pergo.

Masif ahşap dresuar, Mudo Concept.

Taş duvar dokusu, Artstone.

Trent ham ahşap masa, Kiosk Flamant.

Ham ahşap yan sehpayı iki ya da üç tanesi yanyana gelecek şekilde de kullanabilirsiniz: 400 TL., Homy.

 ~
Ahşap mobilyalar, ekose yün yatak örtüsü ve halı, Lexington.

Bu üçlüye dikkat: Desen&doku&malzeme…
Doğal, rahat ve samimi bir sıcaklık etkisi için yün, kadife, kürk gibi yumuşak dokuları ya da keçe ve deriyi ekose desenler, kalın dokumalar, ham ahşaplar ile kombinleyerek kullanabilirsiniz.

Kareli ve deri bantlı yastık: 175 TL., Vakko Home.

Yastık: 29 TL., Park Bravo Home.

Ekoseli yastık: 29 TL., Park Bravo Home.

 

~

Kadife yatak örtüsü ve throw, Lexignton.


Evinizin ısısını yükseltecek stiller, dokular, malzemeler, renkler ve öneriler bu kış ihtiyaç duyacaklarınız arasında… 

Polar battaniye ve patchwork yatak örtüsü, English Home.

Ekose puf: 375 TL., Tablet Design.

Antoinette tabure: 275 TL., Mudo Concept.

Elisabeth yan sehpa: 895 TL., Mudo Concept.

Cooky deri puflar, Calligaris.

Ağaç çerçeve: 39,90 TL., Debenhams.