Evimi kuruyorum

Tercihlerinizi ve kişilik eğilimlerinizi belirleyerek hayal ettiğiniz yaşam alanlarını yaratabilirsiniz. Şapka Koçluk, Eğitim ve Danışmanlık’tan Müge Çevik’in kişilik eğilimlerine ve yaşam stillerine göre dekorasyon önerileri yardımcı olabilir.

Geniş bir oturma ünitesi konfor düşkünleri için akıllıca bir seçim olabilir. Coon oturma grubu, Kelebek Mobilya

Konfor Düşkünleri
Seçtiğiniz eşyaların size hizmet edecek, sizin rahatınızı sağlayacak tarzda olmasına özen gösterin. Örneğin salona koyacağınız koltuğun renklerinden çok, rahatlığı sizin için öne çıkar. Belki masaj yapan bir koltuk, iyi tasarlanmış, çok temizlik ve bakım gerektirmeyen, dayanıklı ürünler dikkatinizi çekebilir. Kişiliğinizde bu yön ön planda ise kullanımı kolay duvar kağıtları ve boyalar kullanabilirsiniz yeni evinizi dekore ederken. Renkler sizin için ev dekorasyonunda çok belirleyici olmasa da yeşil ve tonları doğayı çağrıştırdığı için, gri, kirli beyaz gibi renklerde temizlik açısından kullanım kolaylığı sağladığı için ilginizi çekebilir. Ayrıca akıllı ev sistemleri, güvenlikli-akıllı siteleri yaşam alanı olarak tercih edebilirsiniz.

Keyif Düşkünleri
Eğer hayatta keyfi ve sefayı ön planda tutuyorsanız, üzüntüden kaçınan biriyseniz evinizde de  hayatınızın genelinde olduğu gibi, keyif her zaman ön planda tutmanız gereken bir kriter olacaktır. Keyifle oturabileceğiniz, arkadaşlarınız geldiğinde de aynı şekilde keyif yapabileceğiniz açık mutfak, TV ünitesi, bar ve sizin kişisel zevklerinizi ön planda tutacak aksesuarlar ilginizi çekebilir. Klasik olmaktan  uzak bir çatı dubleksi, loft bir ev, yatak odasının ortasında bir küvet, büyük bir teras, pratik bir bahçe  katı sizin aklınızı alabilir. Renk seçimlerinizi canlılık, sıradışılığı vurgulayan ve kırmızı, turuncu gibi  enerji veren renklerden yana kullanabilirsiniz.
Happy D hidromasajlı küvet, Duravit

Modanın yakın takipçileri
Giyiminizden arabanıza kadar modayı takip ediyor, dergi karıştırıyor, en son neyin moda olduğunu biliyorsanız, sık sık evinizde tadilat yapma ya da mobilyaların kumaşını değiştirme ihtiyacı  duyuyorsanız bu kategoride olabilirsiniz. Bir dönem kristaller, pul-payet, taşlar, gümüş veya değerli aksesuarlar abartılı biblolar, büyük halılar, varaklı mobilyalar, kadife kumaşlar sizin çok ilginizi  çekerken, bir dönem sonra minimalist bir yaklaşım ile çok modern ama yine abartılı bir tasarım  ilginizi çekebilir. Mor, gece mavisi, bronz, gümüş, altın tonları ve kırmızıyı evinizi dekore ederken kullanabilirsiniz.
English Home

Evi otel gibi kullananlar
Uzun çalışma saatlerine sahipseniz, akşamları sosyalleşmekten hoşlanıyorsanız muhtemelen evi otel gibi kullanan grup içinde yer alıyorsunuz. Evde geçirilen saatler az olduğundan pratik kullanıma  hizmet eden, modern ve işlevsel üniteler tercih edebilirsiniz. Genellikle çok misafir  ağırlamadıklarından büyük oturma grupları, geniş yemek masaları bu grupiçin uygun düşmeyecektir.  Ev, barınma ihtiyacını karşıladığından temel ihtiyaçları karşılaması yeterlidir. Bu nedenle sadece  ihtiyaca yönelik bir dekorasyon tarzı izleyebilirsiniz. Renk uyumu yerine uygun fiyat sizin seçiminizi  belirleyen kriter olacaktır.
Minimal ve çok kalabalık olmayan yaşam alanları sizin için uygun bir dekorasyon tercihi olabilir. Doğtaş