Evime biraz tazelik!

Neler yapmalı?
Keten, ham ahşap, hasır gibi dokular ve beyaz renk evlerimiz için ilham vermeye devam ediyor.
1. Keyif koltukları: Berjerlerinizin üzerine keten örtüler ya da ham ketenden kılıflar geçirerek tiril tiril bir görünüm elde edebilirsiniz.
2. Ayak altına: Ayağınızın altına hasır bir kilim atın! Hasır dokusu hafif olduğu için evde hafiflik hissini de pekiştirir. Üstelik hasır serin tutan bir malzemedir.
3. İnce dokular: Yemek masanızı ince keten, tül ya da tığ işi tekstillerle giydirin. Masanızı çok zarif gösterir ve de bu  tekstiller ince olduğu için daha hafif bir görünüm elde edebilirsiniz.
4. Okyanus esintisi: Lacivert-beyaz kombinasyonu sıcak zamanlar için birebirdir. Bu yılın da gözde temalarından olan mürekkep tonları ağustos evini dekore etmenizde size şıklığı da getiren iyi bir rehber olabilir.
5. Dış mekandan içeriye taşınanlar: Hasır, rattan ve ferforje havadarlığı pekiştirir. Yaz boyu bu malzemeden mobilyaları içeride tutun.

(Yukarıda) Saksı çiçekleri
Aile arasında yenen bir yemeğin enerjisini biraz arttırmak mı? Cevabınız evet ise menüde fideler, saksıda fesleğenler ve rüzgar gülleri var. Masa örtüsü olarak kullanılan perde, katlı haldeki masa örtüsü, çiçekli servisler, sürahi, hasır kutu, armut, balık, Tepe Home. Seramik saksılar, çiçek, fide ve rüzgar gülleri, Koçtaş. Çatal bıçak seti, İkea.
 
İnce tüller
Pencereleri ince tüllerle giydirebilirsiniz. Keten güneşlikler ya da ince tüller rüzgarda uçuşarak ağustosun ruh halini anlatır. Ve zeytin dalları beyaz, tül, keten ve ahşapla yoğrulan mekanlara çok yakışır.www.lenebjerre.com.
 
Biraz kum…
Sahilden biraz kum, bir parça halat…Balkonda mumlar için harika bir sergileme yöntemi oldu bile! Hasır saksı, mumlar, İkea. Halat, Koçtaş.
 

Havuz kenarında
Geceleri havuz kenarını, teras ya da bahçe gibi alanları aydınlatmak için yüzer mumlar kullanabilirsiniz. Kovaların içini taze çiçeklerle süsleyerek daha dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz. Galvaniz kova, mumlar, İkea.

 
HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR MEKAN ESTON REŞİTPAŞA EVLERİ