Evim’de çay partisi

Ilık ve güneşli bir akşam üzeri, pastellerin ve vintage yüzlerce detayın arasında dostlarınızla nefis bir 5 çayı partisi organize etmeye ne dersiniz? Ekipçe vintage temada bir 5 çayında buluştuk.

Su yeşili, tatlı pembe, gök mavi… Sanki 60’larda bir çay partisinde gibi. Sunumlarınızda aynalı dekoratif servisler kullanırsanız derinlik hissi verir ve böylelikle daha zengin sofralar yaratabilirsiniz. Biz makaronlar için böyle bir alternatif tercih ettik.

Vazo, büyük servis tabağı, pasta tabağı, kase, kadeh, çiçekli su bardağı, melamin çiçekli kupa, teneke kutular, sürahi, yuvarlak minder, Marks&Spencer. Metal çatal-bıçak seti, Mudo Concept. Su yeşili çatal bıçak servisi, ayaklı servis, kapaklı servis, demlik, Porland. Nakışlı masa örtüsü, minder, peçete,Tante Roza. Mini çiçekler, Tepe Home. Bahar dalları, Karaca Home.


HER DAİM ZARAFET
Eğer davetinizi açık bir alanda veriyorsanız hem biraz daha mahremiyeti artırmak hem de şık ve hızlı bir değişim için tülleri kullanabilirsiniz. Tüller, Ikea.

MASALSI MUTLULUK Çiçekler ve pasteller ne zaman bir araya gelse içimiz açılır. Tuhaf bir etkisi vardır, öylesine umut dolu ve mutluluk verici. Bu etkiyi siz de sofralarınızda kullanarak konuklarınızın keyfini artırabilirsiniz.

TAKIM RUHU OLMAKSIZIN Konseptinizde birbirini tamamlayan farklı çiçekli takımlara yer verebilirsiniz. Örneğin her bir fincanın deseni farklı olabilir. Demlik, sütlük ve şekerlik, Porland.

BAHÇEDE İç mekanda kullandığınız bir şifoniyeri üşenmeyip bahçeye çıkarın. Üzerine içecek ve atıştırmalıklarınızı dizebilirsiniz. Şifoniyer, sebiller, şeffaf bardaklar, kürekli kova, sütlük, Mudo Concept. Fener, cam kapaklı kutu, mavi likör bardağı/mini vazo, masa örtüsü, Karaca Home. Kapı stoperi, Marks&Spencer. Çiçekler, Ikea. Peçete,Tante Roza.

SUNUMUN PARÇASI KAFESLER Dekoratif kafesleri atıştırmalık sunumlarınızda kullanabilirsiniz. Renkli gök kuşağı şekerler, Papabuble. Muck mereng, meyve ezmesi, karamela, Baharatingram/Bigdessert. Ferforje kafes, Tepe Home. Kroşe fincan, Tante Roza. Degrade örtü, Zara Home. Home Çiçek, şişe, Karaca Home.


ŞIK DETAYLAR
Vintage 5 çayını böylesi zarif ve şık kılan bazı dekoratif unsurlar var. Örneğin kıvrımlı ferforjeler, dantel ve kroşeler, floral fincanlar, nakışlı tekstiller… Aslında her şey bir sandıktan çıkmışçasına özenle seçilmiş, serilmiş gibi. Ferforje sandalye, ferforje kafes, Tepe Home. Kroşe örtü, Marks&Spencer. Yuvarlak minder, Ikea. Nakışlı yastık, Tante Roza.

ÇİÇEKLERİN GÜCÜ İçecek servislerini çiçekli sebil ya da sürahilerde sunabilir, etkiyi pekiştirebilirsiniz. Bu çiçekleri floral desenli sticker’lar ile kendiniz de yapabilirsiniz. Vazo ve çiçek, Tepe Home. Sebil, Marks& Spencer.

Masa, sandalye, paravan, Tepe Home.

HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ FOTOĞRAFLAR BİLGE CAN GÜRER YAPIM ASİSTANI BİLGE CANDAN YILMAZ MEKAN İSTİNYE MEYYALİ