Evi eğlencenin merkezine dönüştürün

Son güncelleme:

Artık evlerimizin hayatın merkezi konumunda olacağı bir çağa girdik ve elbette eğlenmek için de evlerimizde doğru alt yapıyı kurmamız gerekiyor? Peki nasıl?

Evde eğlence denildiğinde bugün akla gelen en önemli kavram, video oyunları. Ve elbette oyun konsolları. Aynı zamanda televizyonunuzu da içine aldığınızda, sinema, müzik, konser, oyun derken, video oyun konsolları salonda komple bir eğlence çözümü sunuyor.

Peki hangi konsol?

Dünyanın en büyük iki konsol markası, Playstation ve Xbox, yeni nesil konsollarını kısa süre önce oyunculara ulaştırdılar. Microsfot’un ve Sony’nin oyun konsolları, Playstation 5 ve Xbox Series X cihazları oyuncuları bir süredir ekran karşısında heyecan içinde yeni oyunlarla meşgul ediyor. Peki yeni nesil oyun konsolları, oyun dünyasını ve eğlence anlayışımızı nasıl değiştirecek?

Bir önceki nesil konsollar bile hala oyun dünyasında çok güçlü donanımlar olarak saygı görüyor. Ancak yeni nesil donanımlar, gerçekten çok büyük fark yaratıyorlar ve fotogerçekçiliği çok yüksek oyunlar çalıştırabiliyorlar. Bu da onları sadece çocuklar için değil, yetişkinler için bile etkileyici birer oyun/eğlence cihazına dönüştürüyor. Evde oyunlar için deliren bir çocuk bulunmuyorsa, yetişkinler daha gündelik oyunlarla eğlenmek için biraz daha alt seviye donanıma sahip olan Xbox Series S cihazını tercih edebiliyor.

Yeni nesil oyun konsolları ile beraber video oyun dünyasında, daha önce görülmemiş bir rekabet de ortaya çıkacak. Önceki nesillerde konsol cihazlarındaki gelişmeler oyunların kalitelerinde çok devrimsel değişimler yapacak kadar büyük adımlar ortaya koyamıyordu. Ancak  bu kez karşımıza çıkacak yeni konsollar, video oyun dünyasındaki büyük gelişmelerin karşısında zayıf kalmamak için, büyük bir güncelleme alacaklar.

Bağımsız oyun stüdyoları artık çok güçlü oyun motorlarına erişim imkanına sahipler ve bu gelişmiş oyun motorları sayesinde, az kaynak kullanarak çok zekice fikirleri kolayca hayata geçirebiliyorlar. Bu da çok gelişmiş oyunların ortaya çıkmasına imkan tanıyor. Dolayısıyla, artık evde eğlenmek denilince, oyun konsolları vazgeçilmez bir konuma yükselmiş durumdalar.

Ancak, sadece salona kapanmadan, bahçeye çıkmak, parklara akmak, sahillerde zaman geçirmek de elbette doğru bir karar ve bu tür outdoor aktiviteleri için de tüm ailenin hoş zaman geçirebieleceği, anılarını video ile kayıt altına alabileceği, yeni keşifler yapabileceği bir drone da eğlence anlayışınıza güzel bir dokunuş yapabilir. Tavsiye ederiz. Tabi, drone uçururken yerleşim alanları içinde diğer komşuları rahatsız etmemek gibi etik kurallara da dikkat etmek gerekiyor.