Eve renk yağmuru

Küçük bir bit pazarı turuna çıksak en çok neleri severdik diye düşündük. Cevap galiba ilk önce içimizi ısıtan, buram buram nostalji kokan ve en çok da geçmişle gelecek arasında köprü olan parlak renkler olurdu.

Bambu hafifliğinde….
Bit pazarının capcanlı renkleri ve bol desenli tekstillerini doğal dokularla bütünleyerek mekanda denge sağlayın.
Marbella kolçaklı sandalye, Antik yan sehpa, oymalı ayna, çerçeve, kaseler, Mudo Concept. Desenli yastıklar, tahta kasalar, H&M Home. Tığ işi örtü, hasır sepet, yün kilim, mor şişe, Zara Home. Çiçekli askılık, kapaklı kaseler, kavanoz, çiçekli fular, English Home. Taşlı çerçeve, kristal viski bardağı, bordo kristal meşrubat bardağı, Paşabahçe. Pop Art tabure, kırmızı tığ işi kılıf, fuşya tığ işi örgü puf, Koçtaş. Yapay çiçekler, Ikea. Defterler, ibeking.com. El işlemesi keten perde, pirinç tepsi, tığ işi örgü battaniye ve dekoratif aksesuarlar Evim editörlerine ait.

Sallanan koltuk etrafında
Sallanan koltuğunuzu huzurun rengi maviye boyayın ve pencere önünde kendinize küçük bir hobi alanı yaratın.
Crocus sandalye, Maxxdepo. Medan sehpa, sarı örtü, yastık, Mudo Concept. Kahve fincanı, English Home. Renkli bantlar, kurdeleler, tel sepetler ve şişeler, ibeking.com. Lucea Bold sarkıt, tablolar, Koçtaş.

Çeyizimden havluları çıkardım
El emeği göz nuru nakışlı, dantelli havlularını kullanmaya hazır mısınız?
Nakışlı yüz havluları, English Home. Cam sıvı sabunluk, sepet, Zara Home. Pop Art tabure, Koçtaş.


Ninemin sandığı açılınca
Eskiler der ki ninelerin bıraktığı hazineler her zaman çok değerlidir. Öyleyse onları atmıyor, en güzel köşelerde sergiliyor, hatta kullanıyoruz.
Gull eskitme askılık ve çekmece, Maxxdepo. Emaye demlikler ve fincanlar, ibeking.com. Tığ işi örgü örtü, Zara Home. Kırmızı tencere ve kanaviçeli örtü, metal tepsiler, fincanlar, cam ayaklı servis Evim editörlerine ait.

Küçük bir salıncak hikayesi
Bit pazarı stilini ille de eski eşyalarla oluşturacaksınız diye bir şey yok. En yeni bahçe koleksiyonlarından bambu bir salıncak bile doğru aksesuarlarla bir anda değişebilir.
Panjur büfe, Tepe Home. Zagare salıncak, saat, araba, sarı ve turkuaz triko örtüler, nakışlı yastıklar, Mudo Concept. Beyaz tığ işi yastık kılıfı, fincandan şamdan, tığ işi örtü, yün kilim, seramik dolap kulpları, Zara Home. Cassandra emaye çaydanlık, English Home. Murano retro küllük, Murano retro vazo, Gözde taşlı çerçeve, Bedesten çerçeve, kristal viski bardağı, bordo kristal meşrubat bardağı, Paşabahçe. Kanaviçe desenli yastık, Koçtaş. Sarı ponponlu yastık, H&M Home.

Çay molası
Aynı alanı çayların yudumlandığı bir fiskos köşesi gibi de kullanabilirsiniz.
Clover eskitme camlı dolap, napa eskitme şaraplık, Maxxdepo. Willan bar tabureler, yeşil yastık, yeşil bardak, Mudo Concept. Venedik kırmızı ve beyaz ahşap sandalyeler, Tepe Home. Valby Ruta yolluk, Ikea. Nakışlı yastık, Zara Home. Ebrulu kana, Amber damacana, Paşabahçe. Lacivert emaye demlik, emaye kupalar, ibeking.com. Çiçekli su bardağı seti, English Home. Likör seti, çiçekli fincanlar ve cam kase Evim editörlerinin aile yadigarları.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL FOTOĞRAFLAR ENGİN YILDIZ YAPIM ASİSTANI DAMLA EREN