sohbet-kösesi
sohbet-kösesi

Tatlı, koyu sohbetler için iki koltuk, bir sehpa

Demlenmiş çaylar ve mis gibi kokan kekler eşliğinde derin bir sohbet için size ne mi lazım? Yuvarlak bir fiskos sehpası, rahat iki koltuk ya da bir divan..

ANA YAŞAM ALANINDA BİR KÖŞE YETER

Her sabah uğrayan yakın arkadaşınız veya aileden biriyle koca kanepede o bir köşede, siz başka köşede dağılıyorsanız, size önerimiz küçük bir sohbet köşesi…

Ancak bunun için alanı akıllıca kullanmak gerekiyor. Mesela koltukları sohbet ederken fısıldasanız bile duyabileceğiniz kadar birbirine yakın ve yüzleri dönük konumlandırın. Geniş ve yumuşak minderli olsun. Ortaya her şeye kolayca ulaşabileceğiniz bir sehpa ya da masa yerleştirin. Pencere önünde alan varsa buradaki gibi bir sedir, sohbet konforunuzu artırır. Sedirli köşede, taşınabilir C sehpalar işlevsellik sunar. Eğer kanepe kullanmak istiyorsanız, kolçaksız sedir tipi modeller tercih edin. Çünkü samimiyet hissi uyandırır.

Ikea.
Mudo Concept.

SOHBETİN TADI MUTFAKTA ÇIKAR

Ocakta sıcak çayın durduğu, taze kahvenin eksik olmadığı, mis kokuların çıktığı yer neresiyse derin sohbetlerin en sık yapıldığı yer de orasıdır. Yani mutfak… Açık planlı tasarlanan mutfaklarda ister yere özel üretim bir sedirle, ister modüler koltuklarla sohbet köşesi oluşturmak çok daha kolay. Bu tarz bir yerleşimde yemek alanı olarak da değerlendireceğiniz köşede, sehpa yerine yuvarlak bir masa daha işlevsel olur. Ancak bu alan için minimum 180 x 90 cm’lik bir ölçüye ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Geniş minder ve yastıklarla süsleyerek keyfinizi artırın.

dinidngroomlighting.eu
impressiveinteriordesign.com
cdn.trendir.com

YATAK ODASINDA OLMAZ DEMEYİN

Yatak odasında sohbet köşesi olur mu demeyin. Evde herkesten uzak, çocukların duyamayacağı şekilde sohbet edebileceğimiz ya da sorunları konuşabileceğimiz bir köşeye hepimizin ihtiyacı var. Odam çok küçük demeyin. İki kolçaklı sandalye, bir sandalye ve bir puf ya da iki küçük puf bile yeterli. Sehpa yerine kapaklı bir sepet ya da katlanır tabure tercih edin ki, alan işgal etmesin. Açık renkler kullanırsanız oda fazla kalabalık görünmez. Odada kapalı balkon varsa, köşeyi, balkon kapısı önünde organize edebilirsiniz. Puf kullanıyorsanız yatak ucuna yerleştirin. Küçük fiskos köşesi için 180 x 60 cm’lik bir alan yeterlidir.

Zara Home.
Ikea.

HAZIRLAYAN: PELİN ÖZKUL
FOTOĞRAFLAR: ENGİN YILDIZ
YAPIM ASİSTANI: SEDA OCAK
Evim Dergisi 2019

Evin tadını çıkarmak için 3 buluşma alanı