cocuk-oyunları
cocuk-oyunları

Evde sıkılan çocuklar için en iyi 10 eğitici mobil çocuk oyunu

Çocukların evde zaman geçirirken hem oyun oynayarak eğlendiği hem de eğitildiği mobil oyunlar arasından en popüler olanları bir araya geldi. En iyi ve en popüler 10 mobil çocuk oyunu listesi Azoomee tarafından hazırlandı.

Çocuklara eğitici mobil oyunlar sunan verimli çocuk ekranı Azoomee, uzmanların evde eğitim için önerdikleri matematik, kodlama, yaratıcılık, problem çözme, mantık ve meydan okuma konularında yayınlanan en popüler 10 mobil çocuk oyununu paylaştı.

PIENADO OYUNU

Bu oyunda, çocuklar bir kasırga üzerinde oluşan geometrik boşluğu doğru şekillerle doldurarak kasırganın gücünü azaltıp durdurmaya çalışıyorlar. Çocuklara şekiller ve örüntü tanıma hakkında bilgi veriyor.

TRIAGOGO OYUNU

Aritmetik becerilerini geliştiren oyunda çocuklar, 4 işlemi kullanarak eğlenceli yaratıkları besliyor ve oyunda ilerlemeye çalışıyorlar.

MATH vs BAT, YARASALARA KARŞI MATEMATİK

4 işlemi kullanarak çeşitli yarasalarla mücadele eden çocuklar oyunda ilerlemeye çalışıyor.

ADDITION BLOCKS

Çocuklar, oyunun verdiği hedef sayılar kadar blokların üzerindeki rakamları toplayarak tüm blokları birleştirerek oyunu tamamlıyor.

RUN MARCO

6-11 yaş arası çocuklar için yayınlanan Run Marco ile çocuklar kodlamayı, komut dizilerini, yinelemeleri ve koşulların nasıl uygulanacağı öğreniyor.

LITTLE MISS INVENTO

4-7 yaş arası çocuklar için yayınlanan Little Miss Inventor’da çocuklar oyun boyunca bir karakteri yönlendirmek için kodlama talimatları oluşturuyor. Oyun, kodlamayı anlaşılabilir gerçek yaşam senaryolarıyla sunarak öğrenmeyi kolaylaştırıyor.

SUPER PUFFER FISH

Çocukların zaman yönetimini öğrendiği bu oyunda çocuklar balığı verilen zaman içinde kurtarmaya çalışıyor.

CUBE NİNJA

Hızlı hareket etme, strateji geliştirme ve el göz koordinasyon becerilerinin artırılmasını sağlayan oyunda kahramanımız cesur Ninja, karşısına çıkan zorluklara meydan okuyarak ilerliyor.

Mr. FOX JOURNEY

Mr. Fox’un eğlenceli bulmacalarına yardım eden çocuklar, eğlenirlen beyin jimnastiklerini de yapmış oluyorlar. Oyun, 6 yaş ve üzeri çocuklar için çok ideal.

WORD CANDY

Yabancı dil okur yazarlığı becerisiniz geliştiren oyunda çocuklar verilen harflerden İngilizce kelimeler oluşturuyor.

AZOOMEE NEDİR?

Azoomee platformu, AppStore’lardan indirilebilen, çocuklara eğitici mobil oyunlar sunan çocuk ekranıdır.

Azoomee, sokağa çıkma yasaklarında çocukların ekran başında geçirdikleri zamanı verimli geçirmeleri için 30 gün boyunca ücretsiz olacak.

Evde ailecek oynanabilecek 10 oyun – Yetişkinler ve çocuklar için

https://www.evimdergisi.com.tr/evde-ailecek-oynanabilecek-10-oyun-yetiskinler-ve-cocuklar-icin/

Bir babanın oğlu için kurduğu oyun odası tüm çocukların rüyası