Evde değişim

Bazen evinizi çok fazla para harcamadan güzelleştirmek istersiniz ancak işe nereden başlayacağınızı, bunu nasıl yapacağınızı bilemezsiniz. İşte size evinizi hafta sonu gibi kısa bir sürede tazelemek için 10 fikir. Mutlaka değerlendirin.

1. Yeşillenin
Az bir miktarda olsa yeşil bitkileri eve getirmek evinize hayat katacaktır. Bu konuda acemiyseniz öncelikle bakımı kolay bitkileri tercih etmenizde fayda var.
2. Kırlentler kullanın
Kırlentler bir anda yaşam alanlarına renk ve doku katabilir. Aynı zamanda odanızı daha samimi ve sıcak bir görünüme sokarlar.
3. Sanat eserlerini sergileyin
Çerçeveleyin ya da daha yaratıcı çözümlerle sanat eserlerini sergileyin. İnternetten ya da ikinci el mağazalarından güzel eserler bulabilir ya da çocuğunuzun sanat çalışmalarını değerlendirebilirsiniz. Yeter ki tercihleriniz size hitap etsin ve sizi mutlu etsin!
4. Taze çiçekler alın
Taze çiçekler enerjileri ile hem odanızı hem de sizi bir anda tazeleyebilir. Çiçekçiden alacağınız özellikle koyu renk çiçekler odanızın havasını bir anda değiştirebilir.
5. Renk katın
İsterseniz bir throw ya da kırlent ile, isterseniz bir duvarın ya da pencere çerçevesinin rengini değiştirerek… Her ne şekilde olursa olsun odanıza renk eklemeye çalışın. Çok hızlı birşekilde odanızın değiştiğini göreceksiniz.
6. Throw’larla rahat edin
Örtü ve dokular yaşam alanlarına sıcaklık katar, daha davetkar hala getirir. Havaların serin olduğu günlerde hem kendinizi hem de misafirlerinizi rahat ettirecek şık throw’lara odanızda yerverin.
7. Kişiselleştirin
Sizin için anlamı olan eşya ve aksesuarları sergileyebilirsiniz. Tatlı bir not ya da bir aile fotoğrafı evin size ait olduğunu hatırlatır, evi ev yapar ve kişisellik katar.
8. Kitaplar ve dergiler yanınızda olsun
Kitap ve dergi gibi ilgi alanınıza giren her türlü yayını masa ya da sehpanızda sergileyerek yanınızda tutabilirsiniz. Böylelikle fırsat buldukça okuyabilir ya da sıkılan misafirlerinizin oyalanmasını sağlayabilirsiniz.
9. Mum yakın
Mumlar yaşam alanlarınızı kısa sürede daha samimi bir havaya sokar. Özellikle kokulu mumlar tercih ederek bu etkiyi güçlendirebilirsiniz. Koku çevreyi algılayış biçimimizi bile değiştirebilir.
10. Müziği açın
Müzik mutlu olmanın en etkili ve hızlı yolu olabilir. Hareketli ya da sevdiğiniz bir müzikle mood’unuzun bir anda yükseldiğini göreceksiniz.

Fotoğraflar sırasıyla: 79 ideas, BHG, KimLucian,