Evde daha fazla sanat

Resim, heykel ve fotoğraf gibi sanat eserleri de bir evin ve ruhun gıdasıdır.
Duvarlarınızı dile getirecek, her baktığınızda size ilham verecek bütçenize uygun bir sanat eseri mi arıyorsunuz? İşte bütçenize uygun sanat eserleri bulmanın yolları.

Nerelere bakmalıyım?
Galeriler: Sosyalleştiğiniz bölgeler dışındaki galerilere de bakmaya çalışın, masrafları daha az olduğundan daha uygun fiyatlara sizi sanatla buluşturmaya çalışıyor olabilirler.
Online: Online galerileri ve sanat sitelerini takip edin. Bazı online galerilerin fiziksel yerleri de olabiliyor, buraları ziyaret de edilebilirsiniz.
Fabrikadan halka sanatçılar! Bir galeriyle bağlantısı olmayan binlerce sanatçı aslında sizinle tanışmayı  bekliyor. Sosyal medyadan takip edin, sanat etkinliklerine, açılışlara gidin ve onlarla tanışın.

Ne yapmalıyım?
Yeni yolda bol bol sergi gezin, GongoLive.com’u mutlaka takip edin, yurtdışına çıktığınızda da küçük sanat galerilerini gezin, gitmeden sergileri araştırın. Beğendiğiniz ressam, heykeltıraş ya da fotoğrafçıları takibe alın; online müzayedelerde eserleri satışa çıktığında siz de bütçeniz kadar bir teklif verebilirsiniz.
Her yıl Kasım ayında düzenlenen Çağdaş Sanat Fuarı (Contemporary Art Istanbul), Nişantaşı’ndaki SODA ve Tophane’deki galerileri mutlaka ziyaret edin. Tophane Art Walk adı altında tüm galerilerin geç saate kadar açık olduğu sanat günlerini kaçırmayın. New York’a yolunuz düşerse, International Print Center NY’u mutlaka ziyaret edin. Kendi portföyünün de yanı sıra dünyanın prestijli galerilerinden Jack Shainman, Artis Causa ve Galleria d’Arte Maggiore’nin de Türkiye temsilciliğini yürüten www.artrosit.com, online müzayedeler yapan www.artpointgallery. com’yi de mutlaka takip edin. Yeni yılda hayatınızda ve evinizde sanata daha fazla yer açın!