Evde bulaşık deterjanı nasıl yapılır?

Son güncelleme:

Evde bulaşık deterjanı nasıl yapılır? sorusu sıklıkla merak konusu oluyor. Elde yıkama amaçlı bulaşık deterjanı hazırlama tariflerini, bulaşık makinesi için hazırlanabilecek tarifleri ve bir TikTok kullanıcısının tarifini paylaştık.

EVDE BULAŞIK DETERJANI NASIL YAPILIR?

Elde yıkama amaçlı bir bulaşık deterjanı hazırlamak istiyorsanız, bunun için iki farklı tarif var.

  1. TARİF: Bir kabın içine 4 bardak sıcak su koyun ve 1 yemek kaşığı sirke, 1 yemek kaşığı karbonat ve 1 yemek kaşığı hazır bulaşık deterjanı ekleyin. Bu karışıma dilerseniz istediğiniz bir esansiyel yağdan 15 damla ekleyebilirsiniz.

2. TARİF: Elinizde hazır bulaşık deterjanı yoksa, yine bir kabın içine 3-4 bardak sıcak su koyun var 1 yemek kaşığı boraks, yarım kalıp rendelenmiş sabun ekleyerek iyice karıştırın. Yine esansiyel yağ ekleyerek bulaşık deterjanınızı hazır hale getirebilirsiniz.

EVDE BULAŞIK MAKİNESİ DETERJANI YAPIMI

Evde kendi bulaşık makinesi deterjanınızı hazırlayabilirsiniz. Bunu yapmak için 3 yemek kaşığı karbonat, 3 yemek kaşığı boraks, 1 yemek kaşığı limon tuzu ve 3 yemek kaşığı çanaşır sodasını karıştırın. Bu karışıma isterseniz 15 damla esansiyel yağ damlatabilirsiniz. Toz deterjanınız hazır.

TİKTOK KULLANICISI BİR ŞİŞE BULAŞIK SABUNUNUN NASIL YAPILACAĞINI PAYLAŞTI

TikTok videoları dünya genelinde binlerce kez izleniyor. Eğlenceli videoların sıkça paylaşıldığı platformda, pratik ipuçları paylaşan kullanıcılar da var.

Bir TikTok kullanıcısının, bir şişe bulaşık deterjanını bir yıl boyunca nasıl kullandığını anlattığı video viral oldu.

Kendini “Kendin Yap Kraliçesi” ilan eden kişi, bir şişe köpüklü el sabunu şişesi ve biraz bulaşık sabunu almak için markete gittiğini söylüyor. Ardından satın aldığı bu malzemelerle, bir karışım hazırlıyor.

El sabunu şişesini yaklaşık dörtte biri kadar bulaşık deterjanıyla dolduruyor, üstüne su ve ardından biraz alkol ekliyor. Ardından hepsini nazikçe karıştırıyor.

@southernescape #hack #howto #idea #diy #dawn #dishes #kitchen #fyp #foryou #momsoftiktok #viral #holidays #PUBGMOBILE #walmart #cleantok #cleaning #clean #nc ♬ Blue Collar Boys – Luke Combs

Sabunu seyreltmenin temizleme oranını düşürdüğünden endişelenen bazı insanlar olmasına rağmen, bunun doğru olmadığını iddia ediyor. Videonun viral hale gelmesinin ardından, pek çok kullanıcı “Kendin Yap Kraliçesi”ni yaratıcılığından dolayı tebrik etti.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Küvetinizi temizlemenin en iyi yollarından biri: Sıvı bulaşık deterjanı

Doğal temizlik malzemeleri ile pratik çözümler! İşte doğal tarifler