bodrum

Ev turu: Bu kez Tacihan Yongacı’nın Bodrum’daki el emeği yazlığındayız

Evim ile Ev Turumuzun bu bölümünde ileri dönüşüm koçu Tacihan Yongacı’nın Bodrum’daki yazlık evinde kısa bir ev turuna çıkıyoruz ve evi, ev sahibimizin kendisinden dinliyoruz.

“Bu yazlık Bodrum güvercinlik mevkiinde Adabükü’nde yer alıyor. Adabükü Bodrum ile Milas arasında bir yerde kalıyor. Benim hayalim büyük bir balkonum olsun, balkonumda keyifle çayımı, kahvemi yudumlarken deniz manzarasını izlemekti. Hayalimdeki gibi bir yazlığı da burada buldum.

Bu yazlıktaki çalışmaların neredeyse tamamı bana ait. Dekotrend sayfamdaki amacım eski mobilyaları kendiniz nasıl yenileyebilirsiniz, nasıl boyayabilirsiniz gibi soruların yanıtını vermek. Kendi evimi de, yazlığımı da yine kendim boyadım. Mutfak dolapları, orta sehpalar gibi tüm çalışmaları kendim yaptım.

Balkonda görmüş olduğunuz duvarlar da el boyamasıdır ve çalışmaların hepsi bana aittir. Hayalim daha dokusu olan, doğal ve bohem bir yazlıktı ve yine hayalimdeki gibi bir yazlığı oluşturdum.

Salondaki koltukları Ikea’dan aldım, balkondaki beyaz sandalyeleri Letgo’dan aldım, masaları ve sehpaları özel yaptırdım ve kendim boyadım. Yatak odası, yatak başlığı, misafir yatak odasındaki yatak başlığı ve dolapların tamamını da yine ben boyadım. Umarım tamamen el emeği olan bu yazlığı beğenmişsinizdir.

“Evi aldığımda ilk aklıma gelen renkli bir ev yapmaktı. Bu nedenle mutfak dolaplarının üst bölümünü dantel rengine boyayıp alt bölümünü de mavi yeşil rengine boyayıp eskitmeler yaptım. Böylelikle vintage bir mutfağım oldu. Yer karolarına da strencil çalışması yaptım. Ada mutfağı ve sandalyeleri Ikea’dan aldım.

Mutfağın hemen yanındaki siyah dresuarı eskiciden aldım ve boyadım. Saati ise Madame Coco’dan aldım. Aydınlatmalar da yine Ikea’dan…

Ev turunun devamını “EVİM YOUTUBE KANALINDAN” izleyebilirsiniz.