Ev turu: Her köşesine ahşap detayların hakim olduğu 145 metrekarelik çatı dubleksindeyiz

Şeyma ve Sinan çiftinin kızları Aslı ile birlikte yaşadıkları Eyüp’teki 145 metrekarelik çatı dubleksindeyiz. Bu ev ilhamını doğadan ve renklerden almış. Birçok nostaljik dekorun yanında aynı zamanda modern çizgileri de göreceğiz bu evde.

İstanbul’un eski bir semtindeyiz. Ev sahipleri buraya gelmeden önce birçok yer gezmişler ancak en son 2017 yılında buraya geldiklerinde kesin kararlarını vererek bu eve taşınmışlar. Taşındıklarında evde herhangi bir tadilat gereği görmemişler ve ufak değişikliklerle hazır hale getirmişler.

Taşındıklarında genel depolama alanlarını, mutfak ve ahşap merdivenlerden çok etkilenmişler. Aynı zamanda üst katta yer alan teras da manzarası ile onları büyülemiş.

SALON DEKORASYONU

Oldukça aydınlık ve ferah bir salondayız. Odada birçok boydan cam var. Salonda duvar rengi olarak yeşil tercih edilmiş. Merdivenin arkasında yer alan duvar ise farklı bir renkte boyanmış. Yeşil duvarın üzerindeki sepetler ile dekoratif bir duvar oluşturulmuş ve salona davetkarlık katmış.

Evin genelinde parke kullanılmış. Yeşil chesterfield koltuk üzerindeki renkli kırlentler ile genel havaya uyum sağlanmış. Koltuğun diğer tarafında yemek alanı yer alıyor. Yemek masası country ve rustik stilde seçilmiş.

Ev sahipleri eski eşyaları seviyor. Salondaki sehpanın üzerinde yer alan telefon da evdeki nostaljik dekorlardan biri.

ÜST KAT

Evin misafir odası yatılı misafirler için kullanılıyor. Odadaki oturma grubu Vivense’den seçilmiş.

Üst katta hobi balkonu da yer alıyor. Eve taşındıklarında bu balkonu cam ile kapatmışlar ve sedirler yerleştirilmiş. Zeminde renkli karolar dikkat çekiyor.

Terastan çıkarken sevimli ve renkli bir mutfak karşımıza çıkıyor. Ev sahipleri üst katta sıklıkla zaman geçirdiği için bu mutfak onlar için çok kullanışlı bir alan olmuş.

Üst katta çok amaçlı kullanılan bir salon yer alıyor. Bu odanın genelinde koyu renkli, turkuaz mavi arası bir renk tercih edilmiş. Odaya retro hava hakim. Birbirine zıt renkler ve pastel tonlar yer alıyor.

Asya’nın odasında da her şey ona uygun olarak tasarlanmış. Ailesi kızlarının her eşyasını rahatlıkla alabileceği dolaplar ve depolama alanları tasarlatmış.

Ev turunun devamını EVİM YOUTUBE KANALINDAN izleyebilirsiniz.

Ev Turu: Eski İstanbul’un izleri bu evde