Bir obje bile ilham kaynağı olabilir

Ev turu: Bir obje bile ilham kaynağı olabilir

Kurtköy’de Kızıltaş Ailesi’nin misafiriyiz. Evin küçükleri sayesinde enerjisi hiç düşmeyen yuvanın, sıcak ve samimi havası hepimize iyi geliyor.

Dört kişilik Kızıltaş Ailesi bu eve 3 yıl önce taşınmış. Selma Hanım eve taşınma öykülerini “Bu siteyi seviyoruz. Öncesinde de bu sitede daha küçük bir evde yaşıyorduk. Daha büyük bir eve geçmek için burayı tercih ettik. Ayrıca içinin na-tamam vaziyette olması, içini istediğimiz gibi yapabilmemiz en büyük tercih sebebimiz oldu” diye anlatıyor.

Ana yaşam alanındaki koltuklar Modoko, berjerler ise Decoria’dan alınmış. Aksesuarlar ise Mudo Concept, Paşabahçe, Zara Home ve English Home’dan. Duvarı süsleyen tabaklar ise tek tek toplanmış. Bazıları yurtdışı seyahatlerinden.

İNŞAAT HALİNDEYKEN SATIN ALIP KENDİ ZEVKLERİNE GÖRE YAPTILAR

Henüz inşaat halindeyken bu evi satın alan çift, her şeyi sıfırdan kendi zevklerine göre yapmış: “Evi aldığımızda hamileydim. Marsel doğmadan yetiştirmemiz gerekiyordu. Karnım burnumda parkeci, seramikçi, mobilyacı epey bir koşturdum. Ama bu işler bana çok keyif verdiği ve dekorasyona ilgim olduğu için hiç zor gelmedi, keyifle hallettik.”

Salondaki kitaplık ev sahibi tarafından tasarlanmış ve bir marangoza özel olarak yaptırılmış.

TEK BİR OBJE BİLE İLHAM KAYNAĞI OLABİLİYOR

Selma Hanım evinin dekorasyonunu yaparken tek bir objenin bile bazen kendine ilham verdiğini söylüyor. Evinde vintage ve modern stilin karışımını uygulamaya çalışmış. Bu sayede de hem rahat, hem de samimi yaşam alanları oluşturmuş.

Balkonda çok keyifli bir oturma alanı planlanmış. Alanın tavanından fenerler sarkıtılarak mekana renk katılmış.
Ortamı sıcaklaştırmak ve güzellik katmak için bol bol çiçek ve sukulent kullanılmış ve sukulentlerin çoğu da kupalara dikilmiş.
Evdeki birçok eşya gibi yemek masası da özel üretim. Keresteciden ahşap panel alınmış, ayaklar ise tornacıda yaptırılmış. Boyaması ve montaj işlemi ev sahipleri tarafından yapılmış.
Mutfaktaki karatahta ailenin mesajlaşma panosu. Hepsinden izler taşıyor.
Mutfağın her köşesi değerlendirilmiş. Bu alanda da kahvaltılar ve hızlı atıştırmalar için bir yemek alanı oluşturulmuş. Geniş tezgahlara ve bol dolaba yer verilmiş.

MARSEL’İN ODASI

Oda onun ihtiyaçlarına göre planlanmış. Yatma alanı dışında bir oyun alanı da oluşturulmuş. Buradaki eşyalar ağırlıklı olarak Ikea’dan alınmış. Oda girişine raflar konularak buraya masal kitapları yerleştirilmiş.

Noa Deniz’in odasında ranza kullanılmış. Deniz üst katta uyuyor, alt katı ise oyun alanı olarak kullanıyor. Duvardaki rafa ise uykudan önce okuduğu kitaplara sıralanıyor.

BANYO DEKORASYONU

Banyoda farklı bir görünüm yakalanmak istenmiş. Zeminde parke görünümlü taş kullanılmış. Bir duvarda da taş uygulaması yapılmış. Ikea’nın çiçekliği bu alanda aksesuarlar için kullanılmış. Duvara asılan büyük bir Afrika maskı ise mekanda etnik bir detay olarak yer alıyor.

Çatı katında misafirler için bir oda hazırlanmış. Uyku alanını dışında oturma alanları da oluşturulmuş.

Üst katta ev sahibesi kendisi için bir hobi köşesi yaratmış. Evinde kullandığı birçok tekstil ürününü burada yapıyor. Duvarı da kendi yaptığı el işleri süslüyor.

Televizyon seyretmek için, işlevsel ve konforlu parçalarla dekore edilen çatı katı kullanılıyor.

İzmir’de bahçesinde incir ağacı olan köy evindeyiz!