Ev tarifleri

Sizin için seçtiğimiz ve mevsimi daha keyifli hale getirecek dekorasyon notları, ev köşeleri ve ürünlere göz atmanızı öneririz.

Kürk, peluş ve post… Doğanın bir parçası olduğumuzu hatırlayarak mevsimle uyum içinde olmak en doğrusu. Kışın en sıcak dostumuzdur tüylü, yumuşak dokular. Kalın, kürk ve örgü dokuları tercih ederek yaşam alanlarında çok daha dekoratif ve sıcak hisler uyandıran bir atmosfer yaratabilirsiniz. Toprağın kokusunu ve tabiatın doğal duygusunu hissettiren mobilya ve tekstillerin içinde bütün kış vakit geçirerek naturalizmi keşfedebilirsiniz.

Sobanın başında: Uzun orman yürüyüşleri yapmak için havaların ısınmasını beklemeyin. Üzerinize kalın birşeyler alın ve rotanızı çizin. Biraz üşüdükten sonra soba ateşinin önünde ısınma keyfinden kendinizi mahrum etmeyin.

Uyku odasında: Kış keyiflerinden en hayalperest olanına eşlik eden bu ay, bulutumsu yastıkların arasına gömülüp kitapların satırları arasına saklanmaya davet ediyor bizi.

Doğal terapi: Toprağa dokunmak kadar insanı rahatlatan başka ne olabilir ki? Kendiniz için camdan küçük mutluluklar yaratabilirsiniz. Farklı bitkiler ve malzemelerle yapabileceğiniz terrarium’lar evde geçireceğiniz zamanı daha anlamlı ve keyifli kılacaktır. Kışın çocuklarınızla birlikte geçireceğiniz zamanın da çok daha değerli olması için belki de birlikte toprakla uğraşmanız en güzeli olacaktır. Çocuklarınızın tohumundan ektiği çiçek ve bitkilerin baharda açtığını görmek hepinizi mutlu edecektir.

Tchibo.

Pencere güzelleri: Özellikle kışın önünden ayrılmadığımız pencerenin önüne rahat bir koltuk ya da daybed yerleştirerek kış güneşinden faydalanırken dışarıda yağan karı da izleyerek dergi okumanın keyfine varabilirsiniz.

Sadeleştikçe zenginleşin! Hayatta bizleri doğadan ve doğal döngüden uzaklaştıran her şeyi bir bir atarak, çıkarılacak hiçbir şey kalmayıncaya kadar sadeleşebilmek, güzelliği ve zevki ince ayrıntılarda ve küçük mutluluklarda bulabilmek… Bundan daha güzel ne olabilir ki!


Casual Avenue.

Önemli olan güzelliği ve zevki ince ayrıntılarda ve küçük mutluluklarda bulabilmektir.