Ev tadilatı sorunları

Uzmanlardan yardım alarak ev tadilatı ve onarım ile ilgili sorunlarınızı kısa sürede çözebilirsiniz.

SORU: Banyo küvetimde duş başlığı da var, ancak pencere kenarında bulunduğu için, su sürekli cama sıçrıyor ve leke yapıyor. Küvetin de duş başlığının da yerini değiştirmek istemiyorum. Bu durumda ne yapmalıyım?
CEVAP: Suya dayanıklı banyo perdeleri tam size göre! Özelliği sayesinde hem ıslak ortamlara rahatlıkla uyum sağlarlar hem de kolayca temizlenirler. Çeşitli renk ve desen seçenekleri içerisinden banyonuza en uygun olanı satın alabilirsiniz.

SORU: Bahçemin yürüme alanındaki taşlar yaz mevsimindeki yoğun kullanım nedeniyle aşınıp, yerlerinden çıktı. Onları nasıl geri yapıştırabilirim?
CEVAP: Taşlardaki bozukluk takılıp düşmelere sebep olabileceği için mutlaka onarılmalıdır. Tamirata başlamadan önce kürek, keski, çekiç, el arabası, fırça ve spatula gibi gerekli ekipmanları edinin, bir paket de çimento alın. Öncelikle zarar görmüş kırık taşları çekiç ve keski yardımıyla yerinden sökün. eski çimento artıklarını temizleyin. Çimento paketini açın, el arabasına boşaltın ve üzerine 2.5 litre su ekleyin. Hava kabarcığı oluşturmamak için yavaş ve dengeli bir şekilde karıştırın. Çimento tam kıvamına geldiğinde spatula kullanarak taşları yerleştireceğiniz alana sürün ve üzerine taşları koyun. Kenardan taşan çimentoyu ise fırçayla alın ya da spatulayla sıvayın. Son olarak taş ve çimentonun birbirine iyice yapışmasını sağlamak için, taşların üzerine çekiçle hafifçe vurun. Merak etmeyin çimento birkaç saat içerisinde tamamen kuruyacaktır. Eğer kendi başınıza bu işin altından kalkamayacağınızı düşünüyorsanız, bir ustadan yardım alabilirsiniz.

SORU: Banyoma duşakabin taktırmak istiyorum ama nereden başlamam gerektiğine dair en ufak bir fikrim bile yok. Bana ne önerirsiniz?
CEVAP: Banyo düzenlemesi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken ilk faktör, banyonuzun büyüklüğüdür. Eğer yeterli bir alana sahipseniz, küvetli bir duşakabin sistemi tercih edebilir daha konforlu bir kullanım sağlayabilirsiniz. Ancak banyonuz küçükse, standart duşakabin sistemlerinden birini seçmeniz sizin için daha uygun olacaktır. Piyasada bulunan değişik boylardaki duş başlığı seçeneklerinden faydalanarak duşakabininizi tamamlayabilirsiniz.