Ev dekorasyonunda küçük bütçelerle büyük etkiler

Son güncelleme:

Eldeki imkanlar ve küçük bütçelerle evde büyük etkiler yaratıp şık dekorlara imza atmanın 4 pratik yolunu hazırladık. Üstelik çok daha kişisel yaşam alanları yaratmak için de mükemmel bir fırsat.

DUVARI KİŞİSELLEŞTİRİN

Boş bir duvarı daha kişisel kılmak için sevdiğiniz şehirlere ait resimleri ve desenleri kullanabilirsiniz. Bunu yaparken de büyük ve küçük ölçekleri karma kullanarak duvarda farklı katmanlar oluşturun ve en sevdiğinizi büyük ölçekli kullanarak vurgu yaratın.

Chic füme cam raflı servis arabası, Goldbalde gold mumluk/vazo, Mudo Concept. Çiçekli kadife yastık kılıf, ikili pembe fincan, gold metal şamdan, H&M Home. Gold abajur, seramik vazolar, geometrik tablo, şehir temalı gold panolar, Koçtaş. Pembe peluş yastık, çiçek mum, Zara Home. Omnia Sybiosiz vazo, kapaklı kavanoz, degrade kupa, keten peçeteler, Paşabahçe. Lorence Home sandıklı puf, n11.com

BİR TEMA YARATIN

Pembe güller, sevimli kediler, şehir siluetleri ya da 2018’in favorisi tropikaller. En sevdiğiniz temayı yaşam alanlarına taşımak, dekorasyonunuzun çıkış noktasını oluşturmanıza yardımcı olur. Temanın öne çıkan renk paletini farklı tonlarda duvar ve döşemelik kumaşlarda kullanabilirsiniz. Deseniyse daha belirgin olması için tıpkı buradaki gibi dekoratif yastıklarda ve biblolarda tercih edin. Böylece yaşadığınız alanlarda kendinizi daha da mutlu hissedersiniz.

Boba kanepe, Maki kaktüs yastık, Morocco saksıda kaktüsler, Mudo Concept. Picculet masif ahşap sehpalar, Piculet tropik yastık, Persan. Tropik kanvas yastık, ananaslı çerçeve, porselen kaktüs vazo, ananas pano, ananas LED ışık, Koçtaş. Cam ananas bardak, aynalı ananas biblo, Bonvagon. Sepet, H&M Home. PS2017 yeşil örtü, Havbro halı, Ikea. Kuru çiçek dalları, Paşabahçe. Rasch Barbara Becker Home Passion VI serisi 862133 duvar kağıdı, HannaHome.

ÇİÇEKLERDEN İLHAM ALIN

Taze, kuru, yapay ya da sadece desende olsun çiçekler mekanlara her zaman renk ve hareket kazandırır, yenilenme hissi yaratır. Çiçekleri odak noktası olarak kurgularken gerçekleriyle desenleri birlikte kullanın ve birbirine kontrast olacak renkler tercih edin. Taze bir buket hazırlıyorsanız farklı büyüklükte çiçekleri mutlaka yeşil uzun dallar ve irili ufaklı yapraklarla destekleyerek bukete hacim kazandırın.

Backabro/Marieby yataklı kanepe, Skatteby mavi çerçeve seti, Ikea. Melisa üçlü torna ayaklı zigon, n11.com. Piculet mavi çiçekli kadife yastık, Persan. Bianca kadife yastık, Mudo Concept. Orfe ceviz sehpa, Enza Home. Tüylü yastık, çiçekli kadife yastık kılıfı, gold tabanlı vazo, lacivert cam mumluk, moher battaniye, Zara Home. Tutti pembe masa lambası, çiçekli yastık, Pera lacivert yastık, Hint mavi pamuklu kilim, kelebek pano, Koçtaş. Kırmızı Bone China kupa, Sunshine porselen kupa, Paşabahçe.

YASTIKLARLA ZENGİNLEŞTİRİN

Rengarenk geometrik desenli kumaşlarla eski ve solgun kanepenize bambaşka bir hava kazandırabilirsiniz. Bunu yaparken yastık ölçülerini birbirinden farklı olarak seçerseniz daha derinlikli ve zengin görünür.

Feliz ikili kanepe, yeşil kuş biblo, Mudo Concept. Art sehpa seti, Enza Home. Sammanhang kayın raf, Sammanhang gri lake raf, Ikea. Piculet geometrik desenli yastıklar, şönil puf kumaşı, Persan. Brick seramik saksı, Lane seramik saksı, sarı yapay kamelya, Paşabahçe. Yaşil cam vazo, sarı fincan, H&M Home. Kedi seramik biblolar, yeşil vazo, ahşap çerçeve, Koçtaş. Etnik desenli kadife yastık, sarı çiçek biblo, Zara Home. Pamuklu çift taraflı kilim, Bonvagon.

HAZIRLAYAN: PELİN ÖZKUL
FOTOĞRAFLAR: ENGİN YILDIZ
PHOTOGRAPHY YAPIM ASİSTANI: İLTERİŞ BAKIRHAN
Evim Dergisi 2019