Ev dekorasyonunda beyaz ile hafifleyin! Beyaz dekorasyon fikirleri

Son güncelleme:

Sadece beyaz bir fona sahip değilsiniz, beyaz demek bomboş bir tuval değil, son derece yalın, sakinleştiren bir ruh hali demektir. İç mekanlarda beyazın ton, desen ve dokularıyla atmosferi pekiştirin, hafifleyin.

DERİNLİK KATIN

Duvar, zemin ve mobilyalarda tümüyle beyaz kullanıyorsanız manzaralı bir pano ile mekana şaşırtıcı bir derinlik kazandırabileceğinize şahit olabilirsiniz. komar.de

Tümüyle beyaz olan mekanlar belki de size 90’ların stüdyo dairelerini anımsatıyor. Ancak beyaz hiç kuşkunuz olmasın ki bir rönesans yaşıyor. Farklı materyaller, doku/desen kombinasyonları ve neredeyse sınırsız tonlarıyla beyaz görsel bir şölen yaratabilen çok etkileyici bir renk haline dönüşebilir. Her şeyin beyaz olması demek biraz da pürüzlü olanın pürüzsüz ile, sert olanın yumuşak olanla kullanılması gibidir. Yani mermerin seramiklerle, origamik-geometrik yüzeylerin yumuşacık örgü dokuları ile yan yana gelmesidir.

YUMUŞAK TONLAR

Beyazın soğuk etkisinden hoşlanmıyorsanız içinde biraz daha sarı ve kahverengi olan tonlarıyla daha davetkar mekanlar yaratabilirsiniz. 

Egg White serisi, Jotun. Işığın Yansımaları koleksiyonundan

DAHA AYDINLIK GÖRÜNTÜ

Özellikle küçük metrekareli mutfaklar ya da sorunlu mimariye sahip yemek odaları için beyaz ideal bir seçenek olabilir. Mutfakta rahat çalışabilmek ya da yemek odasında zarif bir görünüm için ferahlık algısı önemli.

SORBE RENKLERİ

Sobe renkleri beyaz kartelasına en çok yakışan renk temalarından biri. Bir arada kullanarak feminen bir atmosfer yaratabilirsiniz. 

beyaz dekorasyon örnekleri
studiog.uk.com

TAZE ENERJİ

Parlak yeşilin ve floral motiflerin enerjisini yaz salonunuza taşıyarak havasını tazeleyin! 

gardisette.jab.de

KÜÇÜK MOTİFLER

Beyazın etkisini vurgulamak için küçük desenli duvar kağıtları seçin. 

HannaHome.

DOĞAL İLHAM

Açık renkli ahşapların ahenkli bir geçiş yarattığı beyaz tonlar ile dekore edilen bu yemek odası, her daim davetkar olma özelliği taşıyor. 

caselio.fr

DİNGİN RUH

Krem beyazı ve kar beyazı yatak odalarında muhteşem bir ikili olur. Krem beyazı duvarlar, kar beyazı çarşaf ve dantel yatak örtüleri ile çok aydınlık ve şık bir kombinasyon yaratabilirsiniz. 

Zara Home.

SICAK ETKİ

Ahşap dokusu ile bu temaya sıcaklık katın. Başrolde hala beyaz olması içinse gün ışığını hiçbir şekilde engellemeyin, en az bir yüzeyde (örneğin duvar ya da zeminde) beyaz kullanın, pencerelerde ise ışığı kesmeyen incecik tüller tercih edin. 

komar.de

STİL SIRLARI

Sergileyin: Etkiyi pekiştirmek için oturma odanızda bir konsol ya da büfe içerisinde aksesuarlarınızı özellikle de porselen ve floral vintage fincan takımı, demlik ve vazolarınızı sergileyebilirsiniz. Cam kapaklı vitrinler ya da açık raf sistemlerini tercih edebilirsiniz. Vintage görünümlü olanlar çok şık durabilir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta beyazın kesintisiz ve yalın görünümünü bozacak herhangi bir dağınıklığa mahal vermemeniz. Bu sebeple sadece dekoratif olan aksesuarları seçmeye özen gösterin.

Kendin yap aksesuarlar: Kurutulmuş çiçekler, çocuklarınızın yaptığı renkli resimler, çiçek desenli kanaviçe tablolar da bu temanın çok hoş bir parçası haline gelebilir. Bembeyaz bir duvarı renkli seçimlerle hareketlendirebilirsiniz. Bunun yanı sıra bembeyaz bir saksının üzerine bir kiraz çiçeği motifi yaparak ya da tekstil kalemleri ile düz bir yastığa motifler çizerek de konseptinizin bir parçası haline getirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta aksesuarlarınızı bir arada kullanırken aynı renk kartelasında olmaları gerektiği. Aksi halde karışık ve düzensiz bir görünüm yaratabilir, beyazın odak noktasında olmasını zorlaştırabilirsiniz.

Beyaz kadar hafif: Pratik çözümler üretebilirsiniz. En nihayetinde burası bir yaz salonu ve hafiflik ön planda olmalı. Ağır koltuklar yerine sandalyelerle bile küçük sohbet köşeleri oluşturabilirsiniz. Katlanan sandalye ve tabureler de ideal bir seçenek olabilir. Dilediğinizce katlanıp kaldırılabilir, ihtiyaca göre düzenleme yapılabilir.