Eski mutfak yenilendi: Depolama çözümleriyle fonksiyonel oldu

Son güncelleme:

IKEA ile gerçekleştirdiğimiz çalışmada Kağıthane’de Dilşah Cengiz’in mutfağına konuk olduk. Mutfağı depolama çözümleri ile daha fonksiyonel hale getirdik.

IKEA İç Mimarı Recep Kavak, önce ev sahibiyle görüştü. Talihlimizin mutfağına ek depolama alanı sağlayan bir çözüm uygulanarak daha kullanışlı bir mutfak oluşturuldu. Büyükçe bir alana sahip olan mutfakta Faktum dolaplarla arka duvar değerlendirildi.

Yemek masası olarak Bjursta masa kullanıldı. Masa üzerinde sarkıt aydınlatma yerleştirildi. Pencerelerde Liselott stor kullanılarak ışık kontrolü sağlandı ve Lill tülerle ortama uyum sağlandı.

Mutfakta kullanılan eşyaların depolanması için yüksek dolaplar iyi bir seçim oldu. Duvar dolabında da alüminyum çerçeveli buzlu cam kapak kullanılarak mutfak renkleriyle uyum sağlandı. Faktum dolaplar Capita ayaklarla yerden yükseltilerek kolay temizlenmesi amaçlandı.

Büyük bir alana sahip olan mutfakta Faktum dolaplar kullanılarak depolama alanları yaratıldı.

Dolaplar arasında oluşturulan boşlukta tekerlekli Udden mutfak arabası yerleştirilerek büyük mutfak alanı içinde çok amaçlı kullanılabilmesi hedeflendi. Diğer duvarda Lil dolaplar kullanılarak fincan ve bardaklar için depolama çözümü üretildi. Paslanmaz çelik açık raflarla aksesuarların yerleştirilebileceği alanlar oluşturuldu.

Antonıus tekerlekli çekmeceler yiyecek ve örtüleri depolamak için iyi bir çözüm. Onların üzerinde de Jarpen beyaz raflarla ekstra bir alan yaratıldı.

Spontan mıknatısları dolapların yanı sıra buzdolabı ya da kombi üzerlerinde de kullanabilirsiniz.
Antonius çekmeceleri ister tel sepet, ister kapaklı çekmece kullanabilirsiniz. Boyut olarak da farklı seçenekleri bulunuyor.
Paslanmaz çelik açık raflar sayesinde aksesuarlar için alan yaratıldı.

Mutfağını küçük dokunuşlarla baştan yarattı! İşte öncesi ve sonrası