Eski mobilyalara hayat veren atölye

Mesleği avukatlık olan Sibel Erdem tarafından, Maslak’ta açılan Revolution Project, unutulmaya yüz tutmuş eski ahşap mobilyaları boya ile yenileyerek hayata kazandırıyor.

GERİ DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ

Eski ahşap mobilyaların yeniden değerlendirilmesi amacıyla 42 Maslak’ta açılan Revolution Project; zımparalama, cilalama ve boyama işlemleriyle onları yepyeni bir görünüme kavuşturarak satışa sunuyor.

Avukat Sibel Erdem tarafından açılan bu geri dönüşüm atölyesi, günümüz trendlerine uygun modern çizgiler yakalamak isteyenlerin evlerinde ve işyerlerinde kullanmadığı, unutulmaya yüz tutmuş eşyaları da, ikinci bir şans verilen dekoratif ürünlere dönüştürüyor.

Tüketim çılgınlığına özellikle dikkat çekmek isteyen atölyede ayrıca, eşyalarınızı kendiniz tasarlayabiliyor ve yeniden kullanıma hazır hale getirerek satabiliyorsunuz da..

Sibel Erdem Avukat Sibel Erdem’in burayı açma hikayesi evindeki eski eşyaları nasıl değerlendireceğini düşünmesiyle başlamış. Mekanın amacını da bu düşünce belirlemiş: Yeniyi tüketmemek, eskiyi değerlendirmek.

GELİRİ ÇOCUKLAR İÇİN KULLANILACAK

Revolution Project’te ilk etapta Sibel Erdem kendi eşyalarını yenilemeye başlamış: “Eşyaların da ruhu olduğuna inanıyorum ve eskiden birilerinin üzerinde keyifli yemekler yediği sohbetler ettiği bir masayı yenileyerek başkalarının da burada keyifli sohbetler etmesini istedim.”

Revolution Project’e eşyalarınızı yenilemek veya satılması için getirdiğinizde, bunun karşılığında ödediğiniz ücretin, mekanın masrafları çıkarıldıktan sonra kalan kısmı, cinsel tacize uğrayan çocuklar için oluşturulan bir fona aktarılacak ve bu çocuklar için kullanılacak. Böylece hem eşyalarınızı yenilemiş, hem de çocuklara faydalı olmuş olacaksınız.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR FEVZİ ONDU