Endüstriyel detaylar

Maskülen, mekanik ve deneysel olarak tanımlanan endüstriyel stilin, doğal malzemeler ve sıcak renklerle bir araya gelmesiyle ortaya çıkan “Warm Industrial” yani sıcak endüstriyel stil, bundan sonra sıkça karşımıza çıkacak gibi.

Bu stili uyarlamak için
• Deri mobilyalar bu stilin vazgeçilmezi. Mekana sıcaklık katmak için hem dayanıklı, hem şık hem de yaşanmışlık hissi veren deri mobilyalardan vazgeçmeyin.
• Çıplak sarkıt ampul aydınlatmalar tercih ederseniz renkli halatlarla duvarınıza monte ederek ortama sıcaklık katabilirsiniz.
• Bir evin mimari dokusu genelde duvarkağıdı, boya ve alçı paneller arkasına gizlenmiştir. Kereste yerler, tuğla duvarlar ve kirişler gibi detayları olduğu gibi koruyarak sıcak ve endüstriyel bir görünüm elde edebilirsiniz.
• Maskülen yönü ağır basan endüstriyel tarza renkli ev tekstilleri, yumuşak dokular ve desenli eski karolarla  feminen dokunuşlar katabilirsiniz.
• Tavan pervaneleri bu stil için hem dekoratif hem de serinletici bir dekorasyon çözümü olacaktır.
• Çukurcuma’da antika ve ikinci el eşya satan mağazalardan toplayacağınız vintage dekoratif objeler endüstriyel stilin soğukluğuna yaşanmışlık ve sıcaklık katacaktır.
• Ahşap ve metalin dışında sıcak endüstriyel tarzda eskitilmiş (rustik) deri, kütük, ağaç dalları gibi doğal parçalar ve hikayesi olan vintage objeleri bir arada kullanabilirsiniz. Sıcak detaylar ve doğal dokularla endüstriyel dokusu  olan yaşam mekanlarınız çok daha davetkar olacaktır.
• Eski bir Chesterfield koltuk ya da basit rustik çerçeveli bir sofa, deri butterfly koltuk, ham ahşap bir yemek masası, halı yerine sığır postu, bir duvara yaslayabileceğiniz antika büyük boy bir ayna, basamaklarını raf olarak kullanacağınız portatif bir merdiven bu stil için tercih edebileceğiniz dekorasyon çözümleri arasında.

DEKORASYON ADRESLERİ

Ev tekstili için: Mika Home, Atölye 11. Mobilyalar için: Mudo Concept, altincicadde.com, Deadalus Tasarım Ofisi, Maxxdepo, Çukurcuma, Müstamel Eşya Evi, Mozk Vintange Design, Halit Berker Design. Mobilyalık deri ve postlar için: Finitek Deri.