En neşeli çocuk odaları

Renkli ve yaratıcı çocuk odaları

Çocuklar yaşadıkları evin havasını masumca yansıtırlar. Huzurunu dengeleyen, mutlu ve neşeli ortamlar yaratmaksa pratik, basit çözümlerle çok kolay.

Ikea.
Zara Home.

Ranzayla üçlüyoruz
Bir ranza ve tekli yatakla üç kişilik bir çocuk odası. Yaş grupları için aynı tipte yatak yerine farklı ürünlerle atmosferi zenginleştirebilirsiniz. Ranza eteklerine asacağınız flamalar neşelendirirken, duvar rafları kişisel dekorasyona uyugun alanlar yaratır.

Çift yönlü düşünün
Odayı kız ve erkek çocuk için düzenlerken mavi, sarı ve yeşil gibi ortak beğenilen renkler seçin ama fonu beyaz bırakın. Cinsiyetsiz neşeli oyuncaklar ve aksesuarlar kullanın; ekose, çizgili gibi unisex desenler tercih edin.

 

Laura Ashley.
tchibo.com.

Çiçek ve renk çılgınlığı
Sabah kalktığında yatak duvarından nevresim takımına parlak renkli bir sürü çiçeğin içinde olmak onu neşelendirmeye yeter bile. Modern kır evi stilinin değişmezi romantik çiçekleri tropikal desenler ve meyve formlu yastıklarla neşelendirin.

Maksimum yaratıcılık
Yaratıcılığının gelişmesi hayal dünyasınının zenginliği ve derinliğine bağlı. Bu yüzden dilediğini çizebilsin diye bir duvarını komple tahta kaplayarak aklına eseni çizmesine imkan verin.

 

LCW Home.
Nobodinoz, kidslivingetc.com

Standartların dışına çıkın
Bazen geleneksel kalıpların dışına çıkmak da neşelendirir. Tıpkı burada olduğu gibi tahta ev formunda bir yatakta uyumak ona keyif verir. Hele de minik ışıklarla aydınlatarak onu bir prenses gibi hisettirirseniz.

Bir şilte, bir çadır
Çocuk odası ille de tıka basa dolacak mı? Kimi zaman bir çadır ve üst üste konmuş minder yığını kadar basit, işlevsel ürünlerle yalın bir oda tasarlayarak ona daha geniş bir oyun alan sağlayabilirsiniz.