En eğlenceli oda bu oda

Çocuk odasını ya da salonun bir bölümünü neşeli bir oyun odasına dönüştürmenin pratik ipuçları.

Yaratıcı olmak: Tatil dönemi oyun dönemi. Ama yeni nesil karatahta duvar boyasıyla yaratıcılığını keşfetmesini sağlayın. Üstelik okul döneminde de işine yarar.

 

stylemepretty.com
cathkidston.com
oversiq.com

Artık büyüdüyse: Küçüğünüz artık büyüyor ve kendine ait alanları da şekil değiştiriyor. Eskiden oyun alanı olarak ayırdığınız pencere önünü şimdi keyifli bir sedir ve en sevdiği hobisiyle süsleyerek yaz tatilinde keyif alacağı bir köşeye dönüştürün.

Dekoratif çözümler: Yatak başının duvarı ölçüsünde ince bir suntayı oyuncak temalı dekoratif duvar kağıdı ile kaplayın ve duvara yaslayın. Köklü bir değişim olmadan oda oyun odasına dönüştü bile.

Depolarken eğlensin: Tabi oyun odasında etraf biraz dağılacak. Ama bunun da çözümü var. Oyun temalı kutular, çekçek arabaları tam da bu işe hizmet ediyor. Yoksa da hazır karton kutuları çıkartmalarla süsleyerek siz de yapabilirsiniz.

Ikea.
Disney Minnie nevresim takımı,Taç

Oturma odasında da yer açın: Odası çok küçükse ana yaşam alanınızın bir bölümünü tekerlekli, istiflenebilen ve modüler ünitelerle okul açılıncaya kadar onun için düzenleyin.

Oyun hevesini pekiştirin: Oyun alanı kendi odasının içindeyse sadece oyuncaklarla değil tekstillerle de oyun hevesini pekiştirin. Mesela en sevdiği çizgi film karakterinden nevresim takımı, yastıklar ya da sadece bir halıyla bunu sağlayabilirsiniz.