yatak-odasında-el-yapımı-dekorasyon

El yapımı yaratıcı fikirler ile yatak odanıza sonbahar havasını taşıyın

Son güncelleme:

Eylül ayının o tatlı havasını evinize taşırken, hafiften bir sonbahar havası da estirmeye yetecek birkaç güzel dokunuş…

Kurumuş ağaç dallarını yatak başında askı niyetine kullanın. Solar aydınlatma toplarından şık bir ışık seli yapın.

DEĞİŞİME AÇIK OLUN

Sonbaharın renk ve dokusunu yaşam alanlarınıza taşımak çok kolay. Değişime yatak odasından başlayabilirsiniz. Toprak tonlarını ve doğal malzemeleri kullanın. Mesela MDF bir plakadan rahatlıkla bir yatak başı yapabilirsiniz. Bunun için büyükçe bir plaka kestirip cilalatarak yatağınızın arkasına yerleştirmeniz yeterli.

Odanızı hazırlarken ahşap kasalar, kurumuş dallar, ağaç kütükleri de size yardımcı olabilir. Ayrıca odanızın bir duvarını karatahta boyasıyla boyayarak bu alanda farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Boyanın üzerinde bir noktaya tebeşirle yaprak çizin ve onu çerçeve içine alın.

El yapımı tablonuzun altında kalan alanda ahşap kasalarla bir depolama alanı yaratabilirsiniz. Üzerinde ise aksesuarlarınızı sergileyebilirsiniz. Eğer kasaları depolama alanı olarak kullanmak istemezseniz içine aksesuarlar yerleştirerek hoş bir görünüm de elde edebilirsiniz.

YATAĞINIZI ŞIKLAŞTIRIN

Yatağınızı da tekstil ürünleri aracılığıyla konseptle uyumlu kılabilirsiniz. Kütük ya da yaprak desenli yastıklar yatağınızın üzerinde hoş duracaklar. Yatak örtünüzü de minik dokunuşlarla sonbahar havasına sokabilirsiniz. Mesela örtünüzün üzerine sonbahar renklerindeki kumaşlardan kestiğiniz farklı formlardaki yaprakları dikebilirsiniz.

AHŞAP KASALAR

Kasaları birçok yerde kullanabilirsiniz. İsterseniz yatağınızın yanında komodin de olabilirler. İki tanesini üstüste koyun, istediklerinizi yerleştirin. Hatta birini beyaza boyadığınız üç tanesini yan yana yerleştirerek bir şifonyer bile elde edebilirsiniz.

AĞAÇ KÜTÜKLER

Ağaç kütüklerinizi yatağınızın ayak ucunda kullanabilirsiniz. Birini beyaza boyadığınız iki kütük gerektiğinde ayak ucu bankı olarak da size yardımcı olacaktır.

AĞAÇ DALLARI

Kurumuş ağaç dallarını yatak başınıza asarak görünümü tamamlayın. Bu dekoratif dalları gerektiğinde askı olarak kullanıp işlev de kazandırabilirsiniz.

DOĞAL TONLAR

Sonbaharın renklerini kullanın. Toprak ve kahve tonları, tarçın, koyu sarı ve koyu yeşil doğanın renklerini yaşam alanlarınıza taşımak için en ideal olan seçimler.

Kuru dallarla ev dekorasyonu fikirleri: 10 farklı örnek

Kuru ağaç dalları ile 3 farklı kendin yap fikri