El yapımı detaylarla şekillenen büyüleyici bir ev

El yapımı aksesuarlar, vintage mobilyalar ve bolca renkle ve çiçekle harmanlanan bu ev, farklı stilleri yaratıcılıkla buluşturarak cazibeli, neşeli ve sıra dışı bir görünüm yaratıyor.

Yüksek pencerelerden giren doğal ışık sayesinde oldukça aydınlık salonu,akşamları pencere önüne yerleştirilmiş beyaz lambader yumuşak amaetkili biçimde aydınlatıyor.

Ev sahiplerinin yaratıcı fikirleriyle harmanlanan bu küçük evin huzurlu ve yalın stili onu oldukça davetkar ve çekici kılmış. Dekorasyonun çıkış noktası, pencere pervazları ve ahşap zemin kaplaması gibi evin eski tarzını yansıtan mimari detayları. Bu yapısal özellikler korunarak Shabby Chic stilinin çekici etkisi vurgulanmış. Bolca renkle kombinlenen vintage mobilyaların yarattığı biraz da Akdenizli etkiyse evi iddiasız ama çok özel kılıyor. Ev sahipleri kanepe ve koltuklarda kullanılan yastıkları o kadar başarılı kombinlemişler ki, farklı renkte, formda ve hatta dokuda olmaları bile gözü hiç rahatsız etmiyor. Bu eşsiz ve sıcak evi özel kılan bir başka detaysa zeminleri. Küçük yemek alanında açıkta bırakılan balıksırtı parke evin eskiliğini vurgularken, oturma alanında tercih edilen kısa tüylü peluş halı atmosferi modernize ederek mekanı sofistike, modern ve dinamik bir havaya büründürüyor. Yaşam alanlarının bembeyaz duvarları dekorasyona bolca renk, zarif dokular, yalın bir cazibe ve doğayla dost efektler eklemeye imkan tanımış. Öyle ki ilk bakışta yeni gibi duran her şey insanda tazelik hissi yaratıyor.

Gelişi güzel serpiştirilmiş gibi görünen bu çiçek ve bitkiler ailenin “rahat ve pratik yaşam” felsefesinden kaynaklanıyor.

Ustaca bir araya getirilen ikinci el mobilyalar yaratıcı uygulamalar ve modern aksesuarlar ev sahiplerinin ince zevkini yansıtıyor.

DERLEYEN PELİN ÖZKUL FOTOĞRAFLAR DECOHOLIC.ORG