Düzenli olmak için

Hayatınızı daha düzenli kılmak için doğru organize olmanız yeterli. Bunun için önerdiğimiz 5 basit kuralı uygulayarak çok daha kolay bir hayata kavuşabilirsiniz.

1. Yatak düzeninden başlayın Hayat biz daha yorganın altından çıkmadan başlar. Yeterince sağlıklı bir uyku uyumamışsanız tüm gün sıkıntı çekersiniz. Bu yüzden doğru bir şilte ve yastık seçmelisiniz. Uyku alanı düzeniniz rahatlamanız için önemli. Okuma alışkanlığınız varsa uygun bir ışık kaynağı ve komodin seçimi yapın.

2. Belirsizliklerden kurtulun Enerjinizi daha verimli kullanmak için ilgileneceğiniz işleri sınırlayın. Aynı güne birbiri ile ilgisi olmayan işleri sığdırmak yerine benzer konuları çözümlemeyi deneyin. Böylece ilginiz dağılmamış olur, gün sonunda daha az yorulduğunuzu ve enerjinizin kaldığını görürsünüz. 

3. Böl ve yönet! Bir oda ve çok fonksiyon mu? Tavsiyemiz her işlev ve ihtiyacınız için bir ürün organize etmeniz. Böylece gereksiz mobilya kalabalığını da önleyerek daha düzenli olursunuz. Eğer belli bir amaç için satın aldığınız ürün artık işlevini görmüyorsa gerekli değişiklikleri yapmaktan çekinmeyin. 
~
4. Alışveriş listeniz hep hazır olsun Yanılmanın ve hata yapmanın imkansız olduğu bir yöntem günlük “alınacaklar listesi” hazırlamak. Mutfak için olanın dışında genel ihtiyaçlar için de ayrı bir liste hazırlayabilirsiniz. Eğer yalnız yaşıyorsanız küçük bir yazı tahtası ya da mantar pano edinerek antre ya da mutfak duvarının bir köşesine asabilirsiniz. Online program sitesi www.savethemom.it size fikir verebilir.

5. Bazen de kuralları yıkmak gerekir Düzenli olmak pek çok işi hafifletir. Ancak yaratıcılık kural tanımaz. Klasik bir askılığı çiçeklerinize saksılık yapın ya da katlı servisleri mumluk gibi kullanın. Bunun gibi ufak ama yaratıcı çözümler hayatın rutinlerini değiştirerek daha farklı bakmanızı da sağlayacaktır. Fikir almak için ünlü ve tasarımcıların yaratıcı ev ve giyim fikirlerinden ilham alabileceğiniz www.thecoveteur. com sitesine bakabilirsiniz.