Düzen sihirbazları

Her boyuttaki mutfak için düzen çok önemli. Kimi araç-gereçleri rahat ulaşılır, pratik şekilde saklayarak günlük akışınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Tavana kadar depoluyoruz Ada üniteli mutfaklarda en sık başvurulan çözümlerden biri tavandan asma raf sistemleri. Yaratıcı ve özgün bir uygulama için tercihlerinizi kullanım şeklinize ve materyallere göre kurgulayın. Eğer kulplu gereçleri sıkça kullanıyorsanız buraya asabilir ya da mutfakta maydanoz, biber, fesleğen gibi yemek yaparken hemen kullanacağınız bitkileri saksılarıyla yerleştirebilirsiniz.

Tamamen açıkta Açık raflar dolaplara göre daha ferah ve aydınlık hissi yaratır. Raf ünitelerini aynı yükseklikte kullanarak ve içlerini simetrik bölerek düzenlerseniz her istediğinize de kolayca ulaşırsınız.

Tabaklar düzenli mi? Sık kullandığınız tabaklarınızı üst üste koymak yerine rafın alt kısmına ilava edeceğiniz bir tabaklık ünitesine yerleştirirseniz hem alması kolaylaşır hem de tatlı, çukur ve servis olarak düzenli biçimde sınıflandırmış olursunuz.

Tek başına ve düzenli Depolama için her zaman yeterince duvar alanı ya da yükseklik olmayabilir. Bu durumda stilinize uygun bir raf ünitesini ister mutfakta isterseniz de mutfağa yakın koridor duvarına yerleştirerek kendinize solo ama kullanışlı bir depolama alanı oluşturabilirsiniz.

H&M Home.

Her alan değerli Açık raf sisteminizi kendiniz de yapabilirsiniz. Uygun ölçülerde kestirdiğiniz rafları üst dolap bitişiyle duvar arasına asın. Ancak bu alanı ön plana çıkartmak için dolap malzemelerinin dışında farklı bir seçenek tercih edebilirsiniz.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL