Duvarlar boyut kazanıyor

Tablo, poster ve fotoğraflar arasına artık üç boyutlu süslemeler de katıldı. Duvarlara hacim kazandıran 3D süslemeleri kullanırken bunlara dikkat edin.

Orta yolu bulun: Çok ölçekli duvar sanatının estetik açıdan mekanla uyumlu olması için referans noktanız mekanda kullanılan diğer malzemeler. Duvar süslerine bundan yola çıkarak karar verin.

www.heimdecor.net

Metal: Boyalı, eskitme ya da ham halde kullanıldığında rustik bir stil yaratır. Bu tarz bir süsleme tercih ediyorsanız koyu renkli, yoğun dokulu klasik mobilyalarla kombinleyin. Çelik ya da ferforjenin yarattığı incelik ekstra geniş bir kanepe ve ağır bir yemek masasıyla kontrast yaratarak mekanı dengeler.

Ahşap: Doğal ahşap süslemeler natüralist bir hava kazandırır. Hem modern hem de klasik dekorasyon stilleriyle kullanabileceğiniz bu süslemelerin masif üzeri boyama olanları duvara derinlik kazandırır. Eğer bolca doku görmeyi seviyorsanız farklı ahşap plakalardan yapılmış el boyama, patine ya da eskitme olanlarını tercih edin.

Plastik ve seramik: Plastik veya seramik malzemeden 3D süslemeler duvara heykel veya biblo asmışsınız hissi yaratır. Bu duvar süsleri modern dekorasyon stilleriyle mükemmel örtüşürler. Parlak ya da mat lake yüzeyler ve çarpıcı renklerle yaşam alanınıza dinamizm katabilirsiniz.

Mobilya üzerine asarken: Birden farklı malzemeden ya da parçadan oluşan 3D duvar süslemelerini standart bir tablo ya da fotoğraf çerçevesi gibi değerlendirmek yanlış olur. Bu aksesuarlar normalden daha ağır (malzemeye göre değişebilir) olabilir. Bu yüzden asarken doğru aparatı veya askı sistemini kullanmazsanız duvar boyanıza, zemine, altında duran mobilyaya ve hatta size bile zarar verebilir. Bu yüzden dübelli bir askı sistemi ya da varsa özel askı aparatı kullanmaya özen gösterin. Ayrıca asacağınız duvarın yapısını kontrol ederek bu ağırlığı taşıyıp taşımayacağını da kontrol edin.

3D süslemeler için modüler seçimler yaparak küçük mekanlarda bile duvarları gözü yormadan süsleyebilirsiniz.

Metal kelebekler duvar süsü, www.etsy.com

Uzun merdiven duvarınıza asacağınız aydınlatma aynı zamanda üç boyutlu bir duvar dekorasyonu olabilir.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL