Duvarın en gözdeleri, en yenileri

Sezon eğilimlerinden ilham alan duvar kağıtlarında desenden, renk kombinlerine kadar en yeni ve en popüler seçenekleri bilmenizde fayda var.

BU ÇİÇEKLER DİKKAT ÇEKİYOR
Yeni sezonda en çok dikkat çeken duvar kağıtları seramik karo desenliler, çiçek demetleri ya da göbekli seçenekler. Bu tarz bir seçeneği kullanırken odanın diğer duvarlarında fazla hareketli bir model ya da yoğun renkler kullanmayın. Bu dikkat dağıtır ve kağıdın deseni kaybolur. Eğer odanıza koyu renkler hakimse zeminde açık renk bir kağıt tercih ederek atmosferi ferahlatabilirsiniz. Küçük kır çiçekleri ve minik güller de geri döndü. Bu tarzı seviyorsanız ekoseli kumaşlarla kombinleyin. Renk seçimlerinizde koyu pembeler, yumuşak kırmızılar ve sarı mutlaka bulunsun.

York marka duvar kağıdı, Dreams.


DEĞİŞMEZLER VE EN KLASİKLER
• Her sezon olduğu gibi bu yılda doğal dokulu, kumaş tabanlı, boyanabilir duvar kağıtları revaçta. Ancak biraz daha ham dokular öne çıkıyor. Özellikle tekstil esaslı olan seçeneklerde hasır ve bambu gibi ağaç ve bitki dokuları, yılan derisi gibi bol dokulu seçenekler var.
• Elbette etnikten vazgeçilmiyor. Ancak işe biraz retro ve nostaljik desenler de dahil olmuş durumda. Şal deseni seviyorsanız bu yıl tekstilden duvar kağıdına sıkça göreceğiz. Ancak desen oldukça karmaşık olduğundan beyaz veya krem gibi düz ve açık renklerle kombinleyin.
• Etnik seçeneklerde renkler canlanıyor, bolca dore ve lame ışıltılar kullanılıyor. Bunu çizgili veya dokulu kağıtlarla kombinleyebiliyorsunuz.
• Çizgililerle kombinlenen çiçeklere devam. Ancak bunu çok daha modern desenlerde görüyoruz. Birbiri ardına düzenli devam eden çiçekler ve dikine çizgililer bir arada oldukça sıra dışı bir etki yaratıyor. Bu uygulamada mekanı sadeleştirmek için bazı duvarlara bej gibi natürel ve dingin renkli bir boya uygulayın.

 Spirit Soul Rhythm sersis, www.scion.uk.com

SERAMİK ETKİSİ
Geçen yıl başlayan seramik, çini ve karo efektleri sıkça karşılaşacağımız desenlerden. Islak hacimlere uygun, neme ve suya karşı dayanıklı kağıt seçeneklerinde bu desen tercih edilebilir.

Lustre Tile Sapphire koleksiyonu, Dreams.