Duvarda lambri modası

0

Eskinin ahşap duvar kaplamaları son yıllarda farklı dekorasyon stilleriyle yeniden karşımızda. Ahşap ya da beyaz lambrileri nasıl uygulamalı ve hangi stillerde kullanmalı, diyorsanız fikir veren önerilerimize bakmanızda fayda var.

Işığa dikkat
Ahşap duvar panelleri, zeminden tavana yekpare uygularken lambri yüzeyinin ne kadar ışık aldığını doğru belirlemelisiniz. Eğer yeterince ışık almayan bir mekanda uygulayacaksanız yapay ışık kaynaklarının kullanıma önem vermelisiniz.

İşlevsellik kazandırın
Lambrinizi duvardaki niş içine de geçiriyorsanız bu bölümü raflı bir kitaplık ünitesine dönüştürerek mekanda bütünlük yaratabilirsiniz.

Miş gibi
Evin duvarlarına komple lambri geçmek çok estetik ama maliyeti yüksek ve biraz zahmetli bir uygulama. Bunun yerine aynı görünümü veren strafor profiller yapıştırmak da bir seçenek. Eğer duvardan duvara ahşap kaplama istiyorsanız lata görünümlü duvar kağıtları da oldukça dekoratif ve doğal bir hava yaratıyor, aklınızda bulunsun.

damasketdentelle.com

~Dekorasyona dahil edin
Klasik göbekli duvar panelleri, boydan boya bembeyaz bir duvar çok mu tekdüze geliyor. Öyleyse panel bitişlerine aynı genişlikte ahşap raflar asarak duvarda dekoratif oyunlar oluşturabilirsiniz.

Modern stillerle de uyumlu

Beyaz lambri klasik ve vintage stilde kullanılsa da bugün modern tarzın da favorilerinden. Geniş latalarla uygulanan modern lambride göbek yerine düz hatlar tercih edin. Stili dijital fotoğraflar, metal aydınlatmalarla bütünleyebilirsiniz.

Sahil evi havasında
Yatak odasında aydınlık ve huzur veren sahil evi dekorasyonu için ahşap latalarla kapladığınız tavan ve duvarları beyaza boyayabilirsiniz. Zeminde ise yine açık tonlarda akça ağaç ya da açık meşe bir parke uygulayın.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.