Düşlediğim ev

Hep düşlediğiniz evi yaratmaya ne kadar yakınsınız? Kendine özgü, stil sahibi mekanlar için biraz ilham alın, sonra kendi rüya odanızı planlayın!

DÜŞLERİMDEKİ OTURMA ODASI
Bu oturma odası rüya gibi; çünkü
Yüksek tavanları ve boydan boya uzanan pencereleriyle ışığı adeta kucaklıyor. Retro mobilyalarıyla hem stil sahibi, hem de davetkar…
Stil Sırları
1. Tek renk kullanmanın huzuruna varın. Mavinin, koyu ve açık değerleri ile fark yaratın!
2. Aynı tonda farklı malzemeler tercih edin. Çünkü ışığın emilimi, yansıması her bir malzeme için farklı olacağından farklı etki gösterir.
3. Mavinin yoğun tonlarını gri-beyaz ile kombinleyebilirsiniz.
4. Pastel tonların hakimiyetinde bir yaşam alanı oluşturuyorsanız minimal düşünün. Birkaç aksesuar kullanarak mekanın yalın görünümünü destekleyin.
5. Beyaza derinlik katmak için diğer renklerin en açık değerleriyle kombinleyin.
6. Desenleri karıştırıp yakıştırın! Çiçek desenleri grafik desenlerle bir arada kullanarak daha çarpıcı bir görünüm elde edin.
7. Desen kullanıyorsanız, zeminde ya da duvarda beyaz kuralına uyun.
Mobilyalar, Enza Mobilya.

DÜŞLERİMDEKİ YEMEK ODASI
Bu yemek odası rüya gibi; çünkü
Modern provans ile yaratıcı detaylar büyük bir ustalıkla buluşuyor. Turkuaz, fuşya gibi parlak tonlar baz renk beyazda çok daha çarpıcı hale gelerek mekanı enerjik kılıyor.
Stil sırları
1. Bir mekana bohem bir hava katmak için koleksiyonlarınızı bir arada sergileyin. Bol desenli renkli fincanlar büfe ya da a çık raflarda çok şık durabilir. Ayrıca duvarda ufak bir tabak sergisi düzenlemek hızlı etki için ideal.
2. Sanatsal detayların hakimiyetinde iddialı bir iç mekan yaratmak istiyorsanız bir ögeden yola çıkın. Örneğin bir heykel, desenli bir masa örtüsü ya da otantik bir halı gibi…
3. Sofistike bir görünüm için bol kıvrımlı eskitilmiş bir ferforje sandalye gibi vintage detaylar eklemeyi unutmayın.
4. Endüstriyel etkiyi yumuşatmak için renkli mobilya ve el yapımı aksesuarlar ekleyebilirsiniz. Eğer etkiyi güçlendirmek istiyorsanız döküm, tuğla, boyası çıkmış metal yüzeyli objeler ilave edebilirsiniz.
Narratives

DÜŞLERİMDEKİ ÇALIŞMA ODASI
Bu çalışma odası rüya gibi; çünkü

50’ lerin stilini yansıtan harika bir çalışma masası ve bir Windsor sandalyeye ev sahipliği yapıyor. Mobilyaların minimal hatları halının peluş dokusuyla dengeleniyor.
Stil sırları
1. Klasik İskandinav tarzı bir retro stili daha da güçlü kılmak için deri mobilya ya da siyah renkli birkaç aksesuar ekleyebilirsiniz.
2. Çalışma odasına daha sofistike bir stil katmak için çarpıcı bir sandalye tercih edin. Retro, pop-art ya da endüstriyel stilde bir sandalye olabilir. Belki de bir Thonet…
3. Eskici dükkanlarında bulunan klasik aydınlatmalara bir göz atın. 70’lerin çalışma lambası yaratıcılığınız artırır, çalışma masanıza stil katar.
4. Patina cilalı zeminler çalışma odası için şık bir tercih olabilir.
5. Romantik ve feminen bir görünüm için çalışma odanıza floral desenler ve belki de bir demet canlı çiçek ekleyebilirsiniz.
6. Klasik ama bir o kadar aydınlık bir atmosfer için beyaz mobilyaları tercih edebilirsiniz.
7. Çalışma odanıza sofistike bir görünüm katmak için birkaç tablo eklemeyi unutmayın.

DÜŞLERİMDEKİ ANTRE
Bu antre rüya gibi; çünkü
Zemindeki vintage karolar hem çok yaratıcı bir aklın yansıması hem de bir tablonun parçası gibi.
Stil sırları
1. Dönüştürülebilecek ya da farklı bir işlev katabileceğiniz eski eşyalara göz atın. Antrede şık durur.
2. Antreye ufak bir puf, tabure ya da bir bank koyarak onu daha davetkar hale getirin.