Dönüşümü mobilya ile planlayın!

Mobilyaları ister yenileyin, isterseniz yeniden kullanın ama köklü revizyonlar yapmadan önce mekanları ne amaçla kullanacağınıza ve dekorasyon tarzına karar verin.

1. Hangi amaç? Odayı ne için kullanacağınız seçimlerinizi etkiler. Misafirler için mi? Günlük yaşam alanı mı? Ya da hem televizyon hem de misafir odası mı olacak gibi sorular sorun.
2. Küçük bir eskizi çizin ve içini yerleştirmeye çalışın.
Duvar ölçüleri ve mobilyaların orantıları çok önemli. Günlük oda trafiğini de hesaba katarak uygun geçiş alanları ayırın.
3. Odanın ana teması ne olacak?
Modern mi, klasik mi? Aslında sorunun cevabı yeniden kullanacağınız mevcut mobilyalarda ve favori renk/desenlerinizde gizli.

Birkaç püf noktası:
Salonunuzda dönüşümü planlarken endüstriyel dekorasyonun olmazsa olmazı tuğla dokusunu her mekana, hatta her duvara uygulamak kolay olmayabilir. Bu yüzden hazır panel kaplamalar ya da duvar kağıtlarıyla aynı etkiyi yaratabilirsiniz. Dekorasyona çok hakim değilseniz riske girmeyin. Beyaz renk tüm hataları kapatır ve mekanları her koşulda farklı gösterir. Renklendirmek için ev tekstilleri, aydınlatmalar ve aksesuarlar yeterli olacaktır.

Fotoğraf: Tlos koltuk takımı, İder Mobilya.