Doğru bilinen yanlışlar

Tamirat, yenileme gibi işleri yaparken neleri doğru yapıp yapmadığınızı biliyor musunuz? Evde yenileme harekatına başlayacaksanız, öncesinde bazı ipuçlarını atlamayın.

Mühür kullanırken
Mühür kullanıyorsanız, her kullanımdan sonra üzerinde mürekkep ile kurumaya bırakmayın. Alkollü bir ıslak bezle temizleyip boş bir kağıdın üzerine birkaç defa bastırıp temizleyin. Mürekkepli bırakmanız durumunda bir sonraki kullanımınızda eski kurumuş mürekkep kağıdınızın üzerinde leke bırakabilir.
Uhu kullanırken
Uhuyu kullandıktan hemen sonra kapağını kapatmayın. Tüpün ucunda kalan yapıştırıcıyı nemli bir bezle sildikten sonra kapağı kapatın. Aksi halde bir sonraki kullanımda kapak tüpe yapışacağı için aynı yapıştırıcıyı bir daha kullanamayabilirsiniz.
Stencil yaparken
Stencil kullanırken şablon içine sürdüğünüz boya kuruyana kadar beklemeyin. Aksi halde boya şablona yapışacağı için şablonu çektiğinizde bozulmalar olabilir. Boya tam kurumadan stencil şablonu çekerseniz şeklin daha düzgünçıkmasını sağlayabilirsiniz.
İspirtolu kalemler
İspirtolu ya da hobi kalemlerini baş aşağı ya da ağzı yukarı gelecek şekilde saklamayın. Ani mürekkep boşalmaları ve akmaların önüne geçmek için yatay olarak saklamanızda fayda var.
Zımpara yaparken
Zımpara yaparken sadece tek tip zımpara kağıdıkullanmayın. Pürüzsüz bir yüzey için önce kalın zımpara kağıdı ile sonra da ince zımpara kağıdı ile işlem yapın.
Sprey boya kullanırken
Sprey boya kullanırken boyanın sıçramasını engellemek için gazete kağıdı kullanmayın. Gazete çok hafif olduğu için spreyin yarattığı rüzgar ile boya yaptığınız yüzeye kolaylıkla yapışır.