Doğallıkla kurgulanan samimi bir ev

Ev turu: Doğallıkla kurgulanan samimi evde, renkli ve doğal düzenlemeler

Biri 9, diğeri 11 yaşında iki çocuklu bir ailenin doğallıkla kurgulanan ve doğaya yakın konumlanan evlerindeyiz. Kedi ve köpekleri ile sıcak, samimi ve mutlu yaşamlarının dekorasyon kodları bu sayfada…

Evin yaşam alanı şömine etrafında şekilleniyor. Burada yer alan mavi kanepeler ve orta sehpayı ev sahibi Modoko’da, seçtiği bir tasarım örnekten yaptırmış. Tekli koltuk Neco’dan satın alınmış. Abajur, Deko aydınlatma’dan. Yerde serili halı Create&Barell’den seçilmiş. Şömine üzerindeki aksesuarlar Linens’den.

Evin yaşam alanı şömine çevresinde şekillenen oturma düzeni ile oldukça çekici ve konforlu. Yaşam alanının en çekici mobilyası, mekana uygun şekilde yaptırılan kitaplık tasarımı ve içinde barındırdığı kitapları ile ön plana çıkan ahşap heykelleri…
Ev sahibi Seda Talia, Lola ve Roket adlı köpekleri ile birlikte.

Yaklaşık dokuz yıldan bu yana Göktürk’te bir sitede yaşayan aile, geçtiğimiz yıllarda evi satın almaya karar veriyor. İşte bu kararın ertesinde de evde bir takım değişiklikler yaparak, kendilerini daha iyi yansıtacak alanlar oluşturmaya, doğala daha yakın olacakları yaşam alanları kurgulamaya
karar veriyorlar. Seda Talia ve Gürkan Özer çifti işte böylece sımsıcak yaşam alanlarına bugünkü görünümünü kazandıracak düzenlemeler konusunda anlaşıyorlar.

Çiftin, 11 yaşındaki Zehra adlı kızları ve 9 yaşındaki Mehmet adlı oğullarına evde 2 Border Collie cinsi anne-oğul köpekleri ve bir de kedileri eşlik ediyor. Sıcak, samimi ve çekici bir aile yaşamını tanımlayacak tüm özellikler bu evde bir arada! Eve taşındıkları zamandan bu yana çocukların büyümesi ve ihtiyaçlarının da değişmesiyle yapılacak düzenlemeler de artıyor. İşte bu sebeple geçtiğimiz bahar mevsiminde DP Achitects sahibi iç mimar Derya Ergüven Çamanga’nın da desteğiyle evde yeni düzenlemeler, farklı yaşam detayları oluşturmaya karar veriyorlar.

Yaklaşık iki aylık bir çalışma süreci sonrasında da ev bugünkü görünümünü kazanıyor. Evde, kış bahçesine oradan da bahçeye açılan bir yaşam alanı, iki çocuk odası, çocuk banyosu, içinde banyosu bulunan bir ebeveyn yatak odası ve misafir tuvaleti mevcut. Yüksek tavanlı mekan, küçük düzenleme ve depolama odaları ile 2 çocuklu bir ailenin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklere fazlasıyla sahip.

60’ların Amerikan tarzını yansıtan yemek masası ve sandalyeler, Modoko’da yaptırılmış. Vazo Ikea’dan. Arka planda yer alan aksesuarlar Deko Aydınlatma ve Paşabahçe’den satın alınmış. Tavan aydınlatması da yine Deko Aydınlatma tasarımı.

MUTFAK DEKORASYONU

Mutfakta yer alan yemek masası ve metal ayaklı sandalyeler DP Architects tarafından tasarlanmış. Yerde serili kilim Yargıcı Home’dan satın alınmış. Perdeler Perdeca’dan. Masada yer alan vazo Paşabahçe’den.

190 m2 DAİRE DEKORASYONU

190 m2’lik bir alana yayılan dairenin üç cephesini çeviren bir de bahçesi var. Bahçe bahar ve yaz mevsimi süresince ailenin dostları ve sevdikleriyle birlikte iyi vakit geçirdikleri bir alan olarak bahar mevsiminde renklenip yeşerip mobilyalarını giyiniyor ve davetkar bir görünüm kazanıyor.

İç mekandan bahçeye açılan geniş yaşam alanı, oturma ve yemek odası olarak işlevlendirilmiş. Oradan dışarı çıkışta kış bahçesi tavandan duvara uzanan sürgülü cam kapıları ile olabildiğince gün ışığından ve güneşin sıcaklığından faydalanıyor. Bu sayede son derece aydınlık ve konforlu.

Mutfak evin güzel ışık alan yerlerinden. Yemek masası ise ailenin bir araya geldiği, mutlu sohbetlere tanık oluyor.

Ev sahibi tarafından hazırlanan 5 çayı servisindeki Amerikan
servisler English Home’dan satın alınmış. Çatal bıçak takımı
Mudo Concept. Mavi tatlı tabakları Create&Barell’dan seçilmiş.
Mavi beyaz küçük servis tabakları Madame Coco’dan. Bakır
ayaklı servis tabağı English Home’dan.

KIŞ BAHÇESİ

Evin en keyifli mekanlarından biri kış bahçesi. Yeşil doku ve güneşin sıcak dokunuşuyla iç içe, keyifli ve konforlu bir mekan.

Kış bahçesinde yer alan mobilyalar mekana uygun şekilde yaptırılmış. Yastıklar da aynı yerde kumaş seçilerek tasarlanmış. Yemek masası üzerindeki gri saksılar Paşabahçe’den.

ZEHRA’NIN ODASI

11 yaşındaki Zehra’nın yatak odası renkli, canlı ve enerjik. Tıpkı kendisi gibi. Mobilyalar ve çalışma masası ve düzenleme ünitesi DP Architects tarafından yapılmış. Sandalye Ikea’dan. Storlar Zehra’nın seçtiği bir desen ile yeni bir görünüm kazanmış. Duvarda asılı tuval de yine onun bir çalışması.

ÇOCUK YATAK ODASI

Arkadaşlarla neşeli sohbetler, belki biraz sır paylaşımı için çocuk yatak odalarında, yaratıcı ve sevimli bir çözüm.

Zehra’nın yatak odasında; yatağın hemen karşısında yer alan oturma bölümü arkadaşlarla sıcak, samimi sohbetlere ev sahipliği yapıyor. Ahşap üniteler ve oturma bölümü DP Architects tasarımları. Yatağı ve komodini de DP Architects ürünü. Yatak örtüsü Bella Maison’dan. Duvarda yer alan kumaş Wallhang’den satın alınmış. Yerde serili kilim Mudo Concept.

HAZIRLAYAN REVNA ÖZCAN FOTOĞRAFLAR SİNAN ÇIRAK

Halkalı’da küçük, stil sahibi bir evdeyiz