Doğal taşlardan banyo paspası

Banyoda doğallık olmazsa olmaz diyenlerdenseniz bu paspası yapabilirsiniz.

ALETLER: Çekiç, testere, şeritmetre, tutkal, zımpara
MALZEMELER: 2 adet 4×70 cm boyutunda ahşap, 2 adet 4×32 cm boyutunda ahşap, 1 adet 40×70 cm boyutunda ahşap, çakıltaşları.
YAPIM: Duştan çıktıktan sonra ayağınızı doğal taşlardan oluşan paspasa basabilirsiniz. Bu paspas için gerekli olan malzemeler suya dayanıklı ahşaplar ve orta boyutta çakıl taşları. Suya dayanıklı ahşap olarak su kontrasını seçebilirsiniz eğer bulamıyorsanız çerçevenizin etrafına şeffaf plastikten muşamba da sarabilirsiniz. Çakıl taşlarının ayağınızı acıtmaması için hepsinin aynı boyutta ve oval olmalarına dikkat edin.
Paspas çerçevesinin hazırlanması: 40×70 cm boyutundaki parçanızın üzerinde uzun kenarlara 4×70 cm olan parçaları; kısa kenarlara da 4×32 cm uzunluğundaki parçaları tutkalla yapıştırın. Bu işlemle birlikte bu parçaların sabit kalabilmesi için ince ahşap çivileri ile sabitleyin. Çakıl taşlarını yerleştirin. Hazırlanan çerçevenin içine çakıl taşlarını aralarında boşluk  bırakmayacak şekilde ve düz bir alan yaratarak sabitleyin. Çıkıntı yapan taşlar rahatsızlık verebilir. Artık banyonuzda doğal bir alan yarattınız.