Doğadan ilham alan sunumlarla çay sofrası

Çiçek tasarım atölyesi The Bloom Room’un kurucusu Simla Gürdal, Farklı tarzda konsept masalar kurmaktan büyük keyif alıyor. Özellikle çay sofrası seremonisinde konuklarını doğal ve yaratıcı fikirlerle ağırlıyor.

YEMEK MASASINDA DÜZEN NASIL OLMALI?

Simla Gürdal, dikdörtgen masanın ortasına teması doğa olan, çok büyük bir bütçe ayırmadan da rahatlıkla uygulanabilecek uzun bir çiçek tasarımı hazırladı. Çiçek tasarımının genelini bitkiler, pamukla yapılan çiçekler, mumlar ve soğanlı bitkiler oluşturuyor.

Burada kullanılan çiçeklerin dengesi kadar seçilen bitkiler arasındaki renk ve doku uyumu da önemli. Bu nedenle masanın ortasına hazırlanan çiçeğin detayları, tabakların içine konan isim kartlarının kenarlarında ve servis tabaklarında da kullanıldı. Davetin dekoru ahşap, hasır ve cam gibi sıcak malzemelerle tamamlandı. Siz de konuklarınız için, isim kartlarının yanına küçük hediyeler koyabilirsiniz.

Masa düzenlenmesinde dikkat edilmesi gereken noktalar

Masaların en önemli aksesuarı olan çiçekler, davetlerin en şık tamamlayıcılarıdır. Çiçeğin masanın tarzına, mekanın ışığına ve kullanılan aksesuarlara uygun olarak hazırlanması gerekir.

Masa çiçeği, masanın büyüklüğüne ve şekline göre tasarlanırsa, servis araçlarını belli bir düzene göre yerleştirmek çok daha rahat olur. Hem sunum açısından hem de dekor olarak estetik ve işlevselliği bir arada sağlayan aksesuarlar seçimine de önem verilmeli.

Evim Dergisi 2018 – HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR FEVZİ ONDU