Depolamanın kaç farklı hali var? İşte depolama örnekleri

Depolamanın farklı halleri var; gömme sistemlerden askılara, bazalı kanepelerden kancalı raylara.. Bunları tercih ederken göz önünde bulundurduğumuz en önemli iki nokta ise eşyanın tipi ve kullanılan alan… Bu sayede her şey yerli yerinde durabilir.

DUVARDA DEPOLAMA

Zemini ağır ve hantal mobilyalardan özgürleştiren duvar üniteleri dar alanlar için ideal birer seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

MUTFAKTA

Mutfaklar yemek hazırlığı, pişirme, yıkama ve yeme gibi pek çok aktivitenin yapıldığı ve uzun saatler geçirilen alanlar. Bu sebeple duvar alanını değerlendiren düzenleyiciler hem pratik, hem de zamandan tasarruf ettiren bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

ÇARPICI YÜZEYLER

Duvar için tasarlanan depolama seçenekleri aynı zamanda eğlenceli ve çarpıcı odak noktaları yaratmanızı da sağlıyor. Çünkü raflarla duvarlarınızda bir oyun alanı yaratabilirsiniz. Duvar kağıdı ve boyalarla alanı dilediğiniz gibi bölebilirsiniz de…

caselio.fr

KOMODİN YERİNE

Yatak odasında komodin yerine katlı düzenleyiciler kullanabilirsiniz. Özellikle çocuk odalarında masal kitabı, dergi gibi eşyaları saklamak için işlevsel…

H&M Home.

PARLAK METAL TEL KUTULAR

Parlak metal tel kutular bu sezon çok popüler. Koyu renkli duvarlarda sadece işlevsel birer ünite olmakla kalmaz, şık bir alan da yaratmanızı sağlar.

vivense.com

GÖMME VE GİZLİ DÜZENLEME METOTLARI

Küçük bir oda ya da biçimsiz girinti çıkıntılar, kirişler, çatı katları gibi alanlarda gömme sistemler, alana özel olarak tasarlanan üniteler en doğru depolama yöntemi olur.

ATIL ALANLAR

Genellikle çatı katı. merdiven altı ya da biçimsiz kirişler atıl alandır. Bu alanları değerlendirmek amaçlı kullanılan bu depolama yöntemi kullanışlı köşeler yaratılmasını sağlar.

Cabinet.

GİZLEYİN

Gömme sistemlerin aksine gizli depolama çözümlerini rahatlıkla yapabilirsiniz. Özellikle perdeler, açık raf sistemlerini örtmek için ideal bir kurtarıcı.

Ikea.

MUTFAKTA GİRİNTİLER KİLER OLSUN

Mutfak erzaklarını saklamak için girintileri kiler dolabına çevirmek ideal bir fikir.

Kelebek Mutfak.

MODÜLER

Depolama dendiğinde çoğumuzun aklına ilk gelen seçenek konsol, giysi dolabı, sandıklı karyola gibi büyük ebatlarda ve modüler seçeneklerdir. Haklılık payınız var, çünkü depolama kapasitesinde zafer onlara ait.

TASARIM ÇEŞİTLİLİĞİ

Modüler üniteler bir mekanda sadece düzen ajanları olmakla kalmıyor, aynı zamanda mekanın stilini oluşturma konusunda da görev üstleniyorlar.

Evgör Mobilya.

MEKANI BÖLÜN

Eğer geniş ve açık planlı bir yaşam alanınız varsa, açık raf ünitelerini mekanı bölmek için kullanabilirsiniz. Örneğin yemek alanı, oturma odası, mutfak gibi alanları modüler depolama üniteleri ile işlevlerine göre düzenleyebilirsiniz.

Koleksiyon.
Zelica sandıklı L kanepe, Kelebek.
Name yüksek dolap, cosalinda.com

Evim Dergisi 2018