Depolama için konsol

Salonda, çalışma odasında ya da antrede… Her evde küçük şeyleri depolamak için çekmeceli bir konsola gerek  vardır. Konsol satın alırken nelere dikkat etmeli, nasıl karar vermeli diyorsanız, işte birkça önemli noktaı:

Malzeme: Parlak lake, aynalı ve akrilik yüzeyli mobilyalar mekanlarda görsel bir akışkanlık hissi yaratır. Ancak çocuklu bir aileyseniz antrede aynalı bir konsol tercih etmeyin. Masif ahşap yüzeyleri ise kalorifer ve baca yanına konumlandırmayın.

Yükseklik: Konsol aynı zamana çalışma veya makyaj masasıysa, oturduğunuzda rahat edebileceğiniz bir  yükseklikte olmalı. Bir konsol için ortalama yükseklik 75 cm’dir. Yükseklik ayarlı bir sandalyeyle kullanılabilir.

Derinlik: Eğer dar bir alanda kullanıyorsanız konsolun derinliğine dikkat edin. Aksi halde geçişi engelleyerek  mekanı küçültür. Antre, koridor gibi yerlerde kullanacağınız konsolun derinliği 35 cm’den daha az olmalı.

Arka kısım: Çoğu model sadece duvar önünde kullanılacağı düşünüldüğünden şık ve dekoratif bir arkalığa sahip olmaz. Eğer konsolunuzu mekanın ortasında konumlandıracaksanız her yönden düzgün bir görünüm veren modeller tercih edin.