Denizci stili

New York’un Nuntucket adasının kendine özgü denizci ruhu taşıyan dekorasyonunu eve yansıtmak için küçük öneriler…

Çizgili şemsiyeler: Lacivert ve beyaz çizgili ya da desenli ürünlerden başka hiçbir şey bir klasik denizci stilini daha iyi yansıtamaz. Balkon veya verandanızda tik, okliptüs ya da bambu saplı şemsiye ve gölgeliklere yer açın.
Halattan aksesuarlar: Bir denizciyi karaya bağlayan en önemli parça demir attığı halat. Bu aksesuarı salon, yatak odası, mutfak gibi evin çeşitli bölümlerinde etrafa serpiştirin. Üstelik halattan minder, yastık, hatta kapı stoperleri çok moda. Ayrıca balık ağı figürlü aksesuarlar da etkiyi pekiştirir.
Doğal halı ve kilimler: Beyaz duvarlar, hafif eskitme ahşap mobilyalar ve mavinin tüm tonlarını, zeminde  kullanacağınız jüt ya da sisal malzemeden doğal halı ve kilimlerle tamamlayın.
Plaj sanatı: Rustik plaj havasını az da olsa eve taşımayı deneyin. İrili, ufaklı ahşap balık figürleri, mercan ve  deniz kabuğu formları kullanmak geleneksel ve biraz da shabby-chic bir ada stili yaratmanın en kolay yolu.
Balıksırtı, mercan ve çizgililer: Nuntucket ada stilinin en klasik desenleri olan balıksırtı, mercan ve çizgililer.  Bunları ev tekstilinde ama en çok da havlu ve kurulama bezlerinde kullanmayı deneyin. Ayrıca çıpa ve deniz  feneri gibi işlemeler, deniz yıldızı ve gemici motifleri de sıkça rastlayacaklarınızdan.