Dekoratif aynalar

Duvarları dekorasyonun parçası haline getirmek istiyor ancak bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız dekoratif aynaları deneyin. Özellikle duvardaki klasik renk ve desen oyunlarından sıkıldıysanız dekoratif aynalar pratik bir çözüm olarak hayat kurtarıcı olabilir. 

Aynalar bulundukları mekana ışık ve derinliğin yanı sıra ekstra dekoratif bir doku katar. Bu doku modernden vintage’a her türlü stilde dekorasyonda farklı bir algı yaratılmasını sağlar. Özellikle giriş holünde, yemek odasında ve yatak odasında kullanımları yaygın olsa da evin her alanında rahatlıkla kullanılan aynaları istediğiniz alana taşıyarak değişik düzenlemeler yapmak mümkün.

Kısacası aynalar söz konusu olunca özgür olabilir, farklı fikirleri hayata geçirebilirsiniz. Vintage bir kapı ya da pencerenin bir yüzünü ayna ile kaplatarak evinizde nostaljik rüzgarlar estirebilirsiniz. Mevcut aynanızın kenarlarını renkli ve desenli birkumaşla kaplayarak odanızın sakin modunu bir anda hareketlendirebilirsiniz. 

Çerçevesiyle dikkat çeken bir ayna ile odanız için harika bir odak noktası oluşturabilirsiniz. Büyük boy aynalar tercih ederek aynanızı salonda ya da antrede bir sanat eseri gibi sergileyebilirsiniz. Ayna çerçevesini beyaza boyamak da kötü durumdaki çerçeveleri şık bir biçimde yeniden hayata döndürebilir.

Yansıttıkları renk ve ışık ile duvarlarınızda farklı bir algı yaratan aynalar odanızın daha geniş ve ferah görünmesini sağlayacağı için özellikle küçük alanlarda ayna kullanmayı tercih edebilirsiniz. Birbirinden farklı stildeki aynaları tek bir duvarda eklektik bir biçimde sergileyerek sanatsal bir düzenleme de yapabilirsiniz.
Fotoğraflar: The book of secrets, Special livingla,Grand in road, Free sample finder, Dish functional designs.