dekorasyonda-zıtlık
dekorasyonda-zıtlık

Dekorasyonda zıtlık

Aynı evi paylaşan bir erkek ve bir kadının farklı düşünce yapısı ve bakış açısı dekorasyonun da açmazlarından. Ancak her zaman bir orta yol olduğunu unutmayın.

Kadın: Raylı kumaş perdeler storlara göre daha şık. Üstelik istenilen kumaştan, çok dekoratif uygulamalar da yapılabiliyor.

Erkek: Stor sistemleri normal perdelere göre çok daha pratik. Bu yüzden yaşam alanlarında bunu tercih ediyorum.

Çözüm: Panel perde

Kumaş panel perdeler güneşi keser, mahremiyet sağlar. Üstelik kullanımı da storlar kadar kolay. Evinizde hazır panel perde sistemlerini uygulayabileceğiniz gibi, ketenden popline dekorasyon tarzınıza uygun çiçekli, geometrik ve düz kumaşları perdecinize diktirerek de uygun aparatlarla asabilirsiniz.

www.sanderson-uk.com Söderhamn köşe kanepe, Ikea.

Kadın: Geniş ve uzun kanepeler salonu daraltıyor. Üçlü, ikili ve tekli koltuklarla çok daha rahat bir yerleşim uygulayabilirim.

Erkek: Geniş “L” kanepeler büyük rahatlık sağlar. Üstelik televizyon seyrederken ve okurken yayılmak için de çok ideal.

Çözüm: Modüler dinamizm

Elbette her iki tarafı da mutlu edecek bir çözüm var. Eğer salonda biraz genişleyecek kadar yeriniz varsa, hantal bir kanepeyle mekanı daraltmak yerine bu alana modüler ve bölünebilen bir “L” kanepe  yerleştirebilirsiniz. Düz formlu ve olabildiğince minimal ölçülerde tercih edebileceğiniz kanepelerin kılıflı olanları, dilediğiniz zaman değişiklik yapmak için de doğru bir çözüm.

Kadın: Evet, bulaşık makinesini değiştirmek lazım. Ama çelik kapaklı modeller mutfak stili ve diğer cihazlarla uyumlu değil.

Erkek: Bulaşık makinesinin miyadı doldu. Yeni, çelik kapaklı, üstten kumandalı ve daha modern bir tasarımla değiştirebiliriz.

Çözüm: Modern ama beyaz

Yeni modellerin pek çoğunda artık ince ve ultra modern görünümlü ama geleneksel beyaz seçenekler bulmak mümkün. Ayrıca kapaktan kumandalı olanlar tasarım açısından da çok şık duruyor.ActiveWater su hasarlarına karşı çoklu koruma sağlayan bulaşık makinesi (60 cm), Bosch.

www.hubsch-interior.com

Kadın: Fazla erkeksi ve kötü görünümlüler. Bunları çalışma odasında saklamak daha akıllıca olmaz mı?

Erkek: Gezilerde çektiğim fotoğrafları ve ufak hatıraları düzenli bir biçimde sergilemek istiyorum.

Çözüm: Yaratıcı olun ve stil kazandırın

Evet, bunlar belki fazlasıyla erkeksi, hatta hiç dekoratif olmayan malzemeler. Ancak biraz yaratıcılıkla çok dekoratif ve farklı bir sunum hazırlayabilir, hatta kendiniz için de işlevsel bir raf kazanabilirsiniz. Bunun için küçük bir alan ya da duvar ayırın ve uygun renklerde boyayacağınız küçüklü büyüklü kutu ve kasaları duvara asın.

İçlerini yine ahşap parçalarla bölerek objeler ve fotoğraflar için alan oluşturun. Açık kalan gözlere kendi malzemelerinizin yanı sıra dekoratif birkaç vazo da yerleştirebilirsiniz.