Dekorasyonda modern göçebe ruhu

Son güncelleme:

Bu yılın favori ikilisi doğadan gelen toprak tonları ve farklı iklimlerin kültürleriyle harmanlanan, buram buram etnisizm kokan göçebe ruhu. Bu ikili yeni moda şehir evlerinin gözdesi olmaya aday.

Boho’dan ilham alan yeni göçebe tarzı, parlak renkler, şık ve modern mobilyalarla karakterize oluyor. Minimal stile farklı ve heyecan verici bir soluk getiren bu stil evlere; yuvarlak hacimler, rustik deriler, taşlar ve doğal ahşapların yardımıyla global bir estetik anlayışı da sunuyor.

Fotoğraf: dfs.co.uk

Modern göçebe stilini kanepe, berjer ve puf gibiyalnızca birkaç ana mobilya ve pratik dekoratif dokunuşlarla elde etmek mümkün. İşte birkaç ipucu:

  • Doğayla iç içe hissetmek için renk tercihlerinde ilham kaynağınız ormanlar, dağlar, çöller ve sahiller olsun. Haki, kil beji ve arduvaz gibi toprak tonları hem ruhunuzu hem de atmosferi rahatlatır, düşünce gücünü destekler, motive eder.
  • Mekanları daha derinlikli ve çarpıcı bir şekle dönüştürmek için farklı ve yoğun dokuları, kaplamaları harmanlayın. Deri bir kanepeyi keten ve örgü yastıklarla süsleyin; yere dokuma bir kilim veya ham ip bir halı serin, hatta küçük bir halıyı duvara asarak bir sanat eserine dönüştürebilirsiniz. Ayrıca etnik örgü tabaklar, makrome el işleri de benzer bir hava yaratır. Ana aydınlatmanızı rattan veya hasır gibi doğal malzemelerden tercih edin.
  • Modern göçebe stilinde dekorasyon kurgusunun kilit noktası etnik aksesuar çeşitliliği. Bunlar kendi seyahatlerinizden topladığınız dekoratif parçalar da olabilir. Büyük kulplu toprak vazolar, seramik kaplar, sehpada bakır veya pirinç kaseler, ahşap biblolar, ayaklı hasır ve siyah metal saksılar stilin öne çıkan detayları.
  • Güçlü siyah renk vurgusu doğallarla ölçülü bir kontrast sağlayarak benzer tonların monotonluk hissini kırar. Tıpkı bu salonda olduğu gibi siyah, gri tonlu kilim desenli bir duvar halısı, oda bölücüler ve odanın merkezine asılmış geniş sarkıt lamba siyah dengesini mükemmel biçimde sağlar. Bu tarz bir dekorasyon uyguluyorsanız bütünlük için siyah geometrik desenli yastıklarla tamamlamayı unutmayın.