dekorasyonda halı kullanımı
dekorasyonda halı kullanımı

Dekorasyonda desenli halı kullanımı: Desenlerle hareketlenen mekanlar

Son güncelleme:

Desenli bir duvar kağıdının olağanüstü canlandırıcı etkisine benzer şekilde, desenli bir halı da, bir odaya giren hemen herkes için hoş bir karşılama yaratır. İşte size birkaç basit ama etkili ipucu…

RENK VE DESEN SEÇİMİ

Her şeyden önce sezgilerinize güvenin ve renk seçimini güvendiğiniz bir renkten yana kullanın. Halıda çizgisel bir deseni tercih ettiğinizde, duvarları sade tutmaya özen göstererek, birkaç özel aksesuarla kombinlemeye çalışın. Geometrik desenler hem modern, hem de geleneksel iç mekanlar için kullanılabilecek çok yönlü bir seçenektir. Pastel tonlardaki simetrik çizgiler, nötral atmosfer taşıyan bir düzenleme için ideal olabilir. Ya da biraz daha cesur olmak isterseniz parlak tonlar ve üçgen desenlerle daha modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

Halı, koltuk ve yan sehpa Çetmen Mobilya

3 ADIMDA MONOKROMUN SİHRİNDEN YARARLANIN

  • Ne kadar yoğun olursa olsun siyah ve beyazdan oluşan bir palet, sofistike bir görünümü garanti eder.
  • Yerin en geniş bölümüne çizgili bir halı ya da kilim sererek alanın çok daha ferah görünmesini sağlayın.
  • Güçlü hatlar ve modern parçalar tercih edin. Kolaylıkla değiştirebilmek için parlak sarı renkte bir vurgu ekleyin, sezona uygun bir görünüm yakalamak için sıcak bir pembe veya elma yeşili ile düzenlemenizi güncelleyebilirsiniz.

DOKUMA HALI FARKI

Halılar genellikle dokuma tezgahında örülür ya da zemin kumaşının üstüne buklelerin sabitlenmesi ile dokunur. El dokuma halıları genellikle yünden yapılır ve yapımı uzun sürdüğü için makinede yapılanlara göre çok daha pahalıdır. Genellikle desenli olan otel tipi Axminsters ya da desensiz kullanımı yaygın olan Wiltons tipi halıları tercih edebilirsiniz.

Renkli halılar, Riceteria Türkiye.

MIX & MATCH

Yumuşak kadifeler, baskın renkler ve parlak aksesuarlar ile dekore ettiğiniz bir salonun zemininde, içinde odadaki tüm tonları barındıran desenli halılardan birkaç tane yan yana kullanabilirsiniz.

HAZIRLAYAN: SEVDA BARANDIR SUNGURTEKİN

El yapımı mini halı tarifi oldukça kolay – Videolu tarif

Eviniz için halı seçmenin püf noktaları