Dekorasyonda ahşap dönemi

Çağlar boyu evlerin değişmez malzemesi ahşap, ekolojik yaşam felsefesinin hakim olduğu, tam bir doğaya dönüş yaşadığımız son dönemde popülaritesini iyice artırdı. Artık sadece mobilya ve zeminlerde değil küçük aksesuarlardan duvar süslemelerine kadar pek çok yerde karşımıza çıkıyor.

Ahşapla iyi fikirlere yer açın
Malzememiz ahşap olunca dekorasyonda, bu yılında favorileri arasında olan heykelsi formlara yer açmak kaçınılmaz. Eğer ille de fonksiyonellik kazandırmak istiyorsanız bir ağaç kütüğünün üzerine cam kestirerek koltuk yanında şık bir sehpa olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca gelişi güzel yontulmuş tahta parçasının ortasına ayna yerleştirerek büfe ya da antre duvarına asabilirsiniz.

Eğer yalın ve ince mobilyalar tercih ediyorsanız klasik bir kitaplık yerine yine çok moda olan ahşap bir merdiven kullanabilirsiniz. Üst dikmelerini vereve kestirdiğiniz merdiveni holde veya küçük çalışma odanızın duvarında değerlendirebilirsiniz. Tahta kasaların altına taktıracağınız dekoratif tekerlekler ve bir ucuna bağlayacağınız halat sapla dilediğiniz yere çekeceğiniz pratik ve keyifli sehpanız hazır bile…

Fotoğraflar sırasıyla:
IPC+ Media Syndication.
Mudo Concept.
Queen televizyon ünitesi, Kelebek.
Yan sehpa, www.evmanya.com.
Torna ayaklı masa, www.vivense.com
.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR