Degrade etki

Çocuk odasında ya da banyoda uygulayabileceğiniz harika bir fikri bu haftasonu evinizde denemeye ne dersiniz?

İhtiyacınız olan malzemeler:
– Plastik tabak gibi yuvarlak çizmenizi sağlayacak bir nesne
– Kalem
– Kağıt
– Makas
– Boya fırçası
– Boya
– Beyaz boya (renk açmak için)
– Boyaları karıştırmak için kaplar

Adım 1: Tabağın yarısını ölçerek yarım daire olacak şekilde kağıda çizin ve makasla kesin. Orta kısımlarını kalemle işaretleyerek duvara yerleştirirken referans alacağınız noktalar belirleyin.

Adım 2: Dairenin düz kısmı duvarın tavanla birleştiği noktaya gelecek şekilde yerleştirin ve kalemle duvara şeklin taslağını çizin. Yarım dairenin orta kısmını da işaretlerseniz diğer sıralariçin simetrik bir referans noktaları elde edersiniz. Duvarınızı ölçerek simetrik bir düzen oluşturabileceğiniz gibi asimetrik tasarımlar da tercih edebilir, duvar bitimlerinde dairenizi yarım bırakarak daha doğal bir görünüm yaratabilirsiniz. 4-5 sıra yarım daire şeklini duvarınıza kalemle çizdikten sonra boyayacağınız taslak zemini tamamlamış olacaksınız.

Adım 3: Boyalarınızı hazırlamak için kaplarınızı çıkarın. İlk kaba boyanızı dökün, diğer kapların her birinde boyanızı beyazla giderek açılan tonlar oluşturacak şekilde karıştırarak hazırlayın. Böylece degrade bir düzenleme yapabileceksiniz.

Adım 4: İki kat olacak şekilde her daire sırasını hazırladığınız ayrı bir renkle boyayın. Kenarları boyarken ince uçlu fırçalar kullanırsanız daha iyi sonuç elde edersiniz.

Fotoğraflar: Everyday is a holiday