Değişiklik yapmadan önce ona sorun

Dekorasyon, mobilya ve stil problemlerinizi gelin birlikte çözelim.

Evinizle ilgili aklınıza takılan sorular için Evim ev terapistine yazabilirsiniz. Sorularınız için:  [email protected]

Merhaba, Mutfağımı yenilemek istiyorum. Davlumbaz ve beş gözlü ocak, geniş masa, sandalye, modern ama spot olmayan aydınlatma, televizyon yerleştirmek istiyorum. Ferah mutfak için fikirleri bekliyorum. Teşekkürler, Yeşim Cansu.

Merhaba, Oldukça geniş bir mutfağınız var ve dilediğiniz şekilde yerleşim yapmanız mümkün. Sadece tesisatta değişim gerekebilir. Teknik olarak bazı önerilerim olacak:

  1. Bulaşık makinası, ocak gibi cihazları tezgah bitişlerine ve köşe birleşim yerlerine getirmemek gerekiyor.
  2. Ocak ve eviye arasında 45-60 cm’lik mesafe bırakılmalı.
  3. Buzdolabı, boy fırın ünitesi kullanacaksanız yanında mutlaka bir tezgah alanı açmanız kullanım için gerekli.

Bu üç noktadan yola çıkarak planlama yapabilirsiniz. Camlı üst dolapların yeri davlumbaz için elverişli. Bu alana beşli ocak (70 cm) ve davlumbazı (70 cm) konulabilir. Eviye de ocak bölümüne doğru kayabilir. Buzdolabı, boy dolabı ve masa aynı yerde kalabilir. Sadece televizyonu balkon penceresi yanındaki kolon üzerine hareketli bir ayakla asarak oturduğunuzda ve çalışırken izleyeblirsiniz. Ayrıca U bir mutfak planı oluşturarak masayı pencere önüne de alabilirsiniz. Boşalan karşı duvara tekerlekli bir konsol yerleştirerek işlev kazandırırken damacanalarınızı da gizleyebilirsiniz. Bu planda televizyonu konsolun üstüne asabilirsiniz. Aydınlık, ferah ve modern bir mutfak için açık ve düz hatlı kapaklar tercih edin, krom detaylar ekleyin. Eşyaları mümkün olduğunca dolap içlerine gizlemeye özen gösterin. Spot istemiyorsunuz ama dolap ve tezgah alanını aydınlatmak için spotlar oldukça işlevseldir. Bence spot kullanın ama dekoratif bir lambader ya da duvar apliği ile de mekanı hareketlendirebilirsiniz.