Değişiklik yapmadan önce ona sorun

Dekorasyon, mobilya ve stil problemlerinizi gelin birlikte çözelim.

Evinizle ilgili aklınıza takılan sorular için Evim ev terapistine yazabilirsiniz. Sorularınız için:  [email protected]

Merhaba, Salonu yenilemek istiyorum ama masa ve sandalyeler kalıyor. Yeşil tonlarını seviyorum. Koltuk takımı, renk ve yerleşimde yardımınızı bekliyorum. Teşekkürler, Burcu Ölmez Karadağ.

Merhaba, Burası sizin ana yaşam alanınız. Dolayısıyla kaç kişi kullanıyor, ne sıklıkta misafir geliyor ve kaç oturma birimine ihtiyaç var gibi sorulara vereceğiniz cevaplar tercihlerinizi daha sağlıklı yönlendirir. Genel bir kaç öneri sunabilirim:

Köşe kanepe kullanmayın ya da kullanacaksanız küçük ve derli toplu modelleri seçin. Konsolu kullanabilirsiniz, ama oturma birimlerini daha kompakt olanlardan tercih edin. Ayrıca ille de takım olarak almayın. Konforlu üçlü kanepe, yanında uygun ölçüde iki berjer ve bir pufla atmosferi tamamlayabilirsiniz. Ortaya tek ve büyük bir sehpa yerine modüler ve daha işlevsel setler kullanın. Orta sehpa muhakkak olsun diyorsanız cam tablalı olanlar alanı bölmez. Salon güzel ışık alıyor. Bu yüzden parlak renkler seçin. Desen tercihine dikkat! Büyük ve yoğun desenler, minik ama sık tekrarlanan desenler kalabalık görüntü yaratır. Yeşil doğru bir seçim, bunu mor, sarı, pembe, kahve ve bejle renklendirin.